‘Yılbaşından beri pazara insan gelmiyor’

Edirne’de Pazartesi Pazarı’nda esnaf ve vatandaşlar, fiyatlardan şikayet etti. Pazarcı esnafı Faruk Ule, şunları söyledi:

“Fiyatlarımız uygundur. Geçen seneye nazaran fiyatlar nasıl bilemeyiz lakin düzgünce ücretsiz fiyatlar. Malımız istediği bedeli görmüyor. Uçurum sayılar var manavla market ortasında. Bizde 10 liraya verdiğimiz lahanalar, duyuyoruz kendimiz görmedik, 40 liraya lahana alıyormuşlar marketlerden, kilo bazında, adet bazında değil. Yılbaşından itibaren pazara insan gelmiyor. Gelenler yalnızca ufak bir lahana, çok küçük bir pırasa, çok küçük bir kereviz alıyor günlük yemek için.”

“İNSANLAR MARKETE ALIŞMIŞ”

Esnaf Levent Nektirta ise vatandaşların marketlere alıştığını tabir ederek, “Şu marul markette 17 lira bende 10 lira. Ne oluyor tekrar gelmiyor, almıyor. Yerli mal, Karaağaç malı. Alışmış beşerler market market…” dedi.

Vatandaş Enver Sarı da pazarda fiyatların daha uygun olduğunu lisana getirerek, “Pazar daha ucuz, marketler değerli. Edirne’de market dolu ancak hepsinde kıymetli. Burada çeşit çok ona nazaran alıyorsun” dedi.

“GEÇİNEMİYORUM”

Vatandaş Hikmet Yılmaz, aldıkları maaşla geçinemediklerini tabir ederek, “Pahalılık, bir kalıp peynir kaç para olmuş, 150 lira olmuş. Yem kıymetli millet hayvanlarını kestiriyor. Ben hayvanlarıma 2 çuval yem aldım, 2 günde 15 lira artırım gelmiş. Ne yapalım bu hayvanları kesite vereceğiz. Fiyatların hepsi kıymetli, birbiriyle tutmuyor. Geçinemiyorum. Eşimin bir emekli maaşı var. Bir emekli parasına nasıl geçineceksin. Açız yani açız” diye konuştu. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir