Yeni Şafak’ta Berat Albayrak eleştirisi: Türkiye’ye çok ama çok büyük kötülük yapıldı

Yeni Şafak muharriri Aydın Ünal, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomi siyasetlerini sert sözlerle eleştirdi, Türkiye’nin o periyotta hasarı 10 yıl ödenemeyecek bir bedelin altına girdiğini ileri sürdü.

Aydın Ünal’ın “Ya kazansaydı” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Rasyonel zeminden çıkış 2018 seçimleri sonrası başlamıştı. Periyodun hem çok yetkili hem de çok güçlü Hazine ve Maliye Bakanı, bugün dahi çerçevesini, muhtevasını, takvimini, gayelerini bilmediğimiz, esasen yalnızca kendi zihninde var olan ve oradan dışarı da çıkamayan bir modelle bütün istikrarları, bütün göstergeleri altüst etmişti. Beş yıllık süreçte vakit zaman rasyonaliteye dönüş teşebbüsleri oldu lakin kısa sürdü. Hem o bakanın, hem de birtakım danışmanların Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır. Türkiye tahminen de hasarı 10 yıl ödenmeyecek bir bedelin altına girdi. Türkiye’ye çok fakat çok büyük kötülük yapıldı.

Zararın neresinden dönülse kâr. Umarız rasyonellik kesintiye uğramadan devam eder. Esasen Türkiye’nin kısa ve orta vadede öbür seçeneği de yok. (…) ‘Ben yaptım oldu’ anlayışıyla bir yere varılamayacağını ağır bedel ödeyerek gördük.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir