Yaza merhaba etkinliğinde muhteşem Şile Bezi defilesi

Nurcan KIRCALI / İSTANBUL (İGFA) – Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı, Başkan Yardımcıları,STK temsilcileri ve vatandaşların iştirakiyle geçekleşen aktiflikte kurulan stantlarda yöresel eserler tanıtılırken çocuklar için oyun alanları oluşturuldu.

YILLAR SONRA 2024 YAZ DÖNEMİ ŞİLE BEZİ DEFİLESİ

Yaza Merhaba Etkinliğinde Ağva Colletion firması tarafından 2024 Yaz Collectionları süper defileyle sunuldu.Ünlü modellerin iştirakiyle gerçekleşen defilede yaz dönemi kıyafetleri ve görselleri izleyicilerin beğenisini kazanırken çocuk kıyafetlerinde modeller ile birlikte podyuma çıkan küçük modellerin güler yüzleri defileye başka renk kattı.Defilenin Müzikleri Ünlü Modacıların Müzik yöneticisi Ayhan Topaloğlu tarafından gerçekleştirilirken defile koreografisi kıyafetlerin dizayncısı , imalatçısı Tekstilci Ercan Arslan tarafından gerçekleştirildi.

‘ANNELERİMİZ BAŞ TACIMIZ, ŞİLE BEZİ OLMAZSA OLMAZIMIZ’

Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı Anneler Günü ve Şile’de özlenen Şile Bezi defilesi hakkında şunları söyledi. Kabadayı; “Öncelikle en başta Zübeyde Annemiz olmak üzere ve şehit , gazi annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerimizin günlerini hürmetle kutluyorum. Erken yaşta Annesini kaybeden biri olarak tüm annelerimizin yeri kalbimizde başka bir paha taşımaktadır. İyiki Anneler var yer yüzünün en saf,kalpleri pak insanlarıdır” tabirlerini kullandı.

ŞİLE BEZİ FESTİVALLERİMİZDE DEFİLELERİMİZE KALDIĞI YERDEN DEVAM

Belediye Başkanı Özgür Kabadayı; “Şile Bezi olmazsa olmazımız,yıllar sonra tekrar yapılan Şile Bezi defilesi birtakım nedenlerden ötürü yapılmadı,Oysaki şenliklerimiz defilelerimizle çok daha fazla ses getiriyordu.Festivallerimizde defilelerimize başlayacağız.Çok düzgün hatırlıyorum geçmişte Cemil İpekçi üzere ünlü modacılar ve modellerin Şile Bezi modellerini defileler eşliğinde sundular.Bizde yeni devirde Turizm noktasında İlçemizin ulusal medyada gündem olması için Şile Bezi Defilelerimizi daha fazla farklı noktalarda yapacağız. Bu defileyi izlemek için Şile bölgesi üslubuyla “Şepli” Şuayipli köyümüzdeyiz.Burada birinci olarak başlatılan Şile Bezi defilesi rüzgarı Ülkemizde ve Dünya’da ses getireceğine inanıyorum. Ayrıyeten 2024 yılı Şile Bezi Şenliğimiz İstanbul merkezinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla start alacak ve Şile’de devam edecek aktifliklerin yanı sıra Şile’de hala yaşayan ve geçmişte yaşayan Zeki Müren, Nuri İyem Şileli Tiyatro ve Sinema sanatkarı İsmet Ay üzere sanatkarlarımızın isimlerinin yaşatılacağı etkinlikler yer alacak” dedi.

İmalatçı ,Tasarımcı ve Defile Koreografı Ercan Arslan’da “Ağva Collection olarak Şile Bezimizi 2024 yılı modelleriyle kamuoyu ile birinci defilemizle paylaştık.Bu çalışmalarımızı Ülkemizin çeşitli noktalarında yapacağız ve Şile Bezimizi ve eserlerimizi Ağva Collection olarak vakitle her yerde Şile Bezi sevenlerle buluşturacağız dedi.

Defile sonrası ŞUDER Başkanı Necdet Kocaman tarafından iştirakçilere Şile Bezi gömlek ikram edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir