Woody Harrelson: Michael J. Fox ile birlikte kobra kanı içtik!

Milliyet.com.tr
İkonik ‘Geleceğe Dönüş’ serisinde Dr. Emmett Brown’u canlandıran Christopher Lloyd ve Marty McFly’ı oynayan Michael J. Fox, sinemaların yayınlanmasından yaklaşık 40 yıl sonra bu yıl New York Comic Con’da tekrar bir ortaya gelmişti. İkili, geçtiğimiz ay düzenlenen aktiflikte sevilen sinema serisi hakkında konuşup, esk günleri yad ederken; hayranları duygusal anlar yaşamıştı.

61 yaşındaki Fox, 83 yaşındaki Lloyd için “Filmin en yeterli yanı Chris’le çalışmaktı” tabirlerini kullanarak, birinci tanıştıkları anla ilgili; “Kimyamız çabucak uyuştu” formunda konuşmuştu. Aktör ayrıyeten, meslektaşının bir ‘dahi’ olduğunu da söylemişti.

1991 YILINDA PARKINSON TEŞHİSİ KONDU

Ancak eski vaktin bilim kurgu günlerini Dr. Emmett Brown ve Marty McFly ile yine yaşayan izleyicilerin sevinci, Fox’un bariz sıhhat sorununu fark etmeleriyle gölgelendi.

1991 yılında, o sırada 29 yaşında olan Fox’a; motor fonksiyonları ve beden hareketlerini etkileyebilen, titremenin yanı sıra istikrar sıkıntısına da neden olabilen bir beyin bozukluğu olan Parkinson hastalığı teşhisi konmuştu. Ünlü ismin hayranları, Comic Con’da sahneye çıkarken Fox’un yürümekte zahmet çektiği ve yavaş hareket ettiği için hastalığının belirtilerini açık bir biçimde görmüştü; lakin aktör epey sevinçli görünüyordu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

New York Post’ta yer alan habere nazaran; Fox’un bir ‘ilham kaynağı’ olduğunu söyleyen Comic Con izleyicileri, Lloyd’un meslektaşının ayakta durmasına yardım ettiği ve ikilinin sahnede sarıldığı anlar karşısında duygulandıklarını toplumsal medya hesapları üzerinden paylaşmıştı.

Başka toplumsal medya kullanıcısı ise “Yorumlardaki beşerler, Michael J. Fox hakkında ‘onu bu türlü görmek çok üzücü’ diyor. Hâlâ hayatta olmasına, savaşmasına, mizahının bozulmamış olmasına ve öbür bir Comic Con’a gidebilmesine çok sevindim. O hala burada olduğu sürece üzgün değilim” diye yazmıştı.

Bir başkası, “1985’te gençlik yıllarındaysanız, o vakit Michael J. Fox sizin adamınızdı. ‘Geleceğe Dönüş’teki Marty McFly, sinema tarihinin en havalı genciydi. Christopher Lloyd’a bu türlü sarılışını izlemek çok güzeldi” halinde Tweet atmıştı.

“İNSANLARA YARDIM EDECEK BİR SESİM VAR”

Aktör, Comic Con’da sıhhat durumundan ve en büyük Parkinson hastalığı vakfı olan Michael J. Fox Foundation’dan da kısaca bahsederek; “Bu neye sahip olduğumla ilgili değil, bana ne verdiğiyle ilgili. İnsanlara yardım edecek bir sesim var” demişti.

ARKADAŞINA ÖDÜL TAKDİM ETTİ

Tüm bunların akabinde Los Angeles’ta düzenlenen 2022 Governors Awards’da yakın arkadaşı Michael J. Fox’a İnsani Yardım Ödülü’nü takdim eden Woody Harrelson, 1989’da Tayland’da ‘Geleceğe Dönüş’ yıldızını ziyaret ettiği vakitte yaşanan şoke edici bir öyküyü anlattı.

Pagesix’te yer alan habere nazaran; 61 yaşındaki Harrelson, kendisi ve Fox’un bir gece dışarı çıktıklarında; bir kobra ile firavun faresini arbede ettiren bir çocuk gördüklerini söyledi:

Bir sürü kobrayı kızdırdı ve sonra ortalarındaki en huysuz kobrayı buldu; boynundan tuttu, bir firavun faresi ile birlikte bir kafese attı. O kafeste hayvanlar ortasında gördüğüm en çılgın dövüşü gördüm.

“HEMEN KUSTU”

‘Zombieland’ yıldızı, “Kavgayı firavun faresi kazandı. Yılanı aldılar ve kanıyla dört adet bardağın yarısını doldurdular. Üzerine de alkol eklediler” diyen ünlü isim, bunun ‘yılanın kardeşi olmak’ manasına geldiğini aktardı. Harrelson, Fox’un alkol konusunda çoklukla ‘midesine hakim olduğunu’ söylese de, arkadaşının yılan kokteylini çabucak kustuğunu belirtti.

Aktör, ağızları açık bırakan öyküyü hatırladıktan sonra; 1991 yılında Parkinson Hastalığı teşhisi konan Fox hakkında ‘tüyler ürpertici bir hastalığı mert bir misyona dönüştürdüğü’ için övgü dolu kelamlar kullandı:

Parkinson’un savunucusu rolünü asla istemedi, lakin bu onun en yeterli performansı. Michael J. Fox, nasıl savaşılacağının ve nasıl yaşanacağının en son örneğini veriyor.

DOSTUNA TEŞEKKÜR ETTİ

Uzun bir mühlet ayakta alkışlamanın akabinde podyuma çıkan ünlü isim ise Harrelson’a yıllarca süren dostluğu ve daima dayanağı için teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir