Van’da evlat nöbetindeki anneden kızına: Sen de gel, beni sevindir

Terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan aileler, 50’nci haftada da Cumhuriyet Caddesi’nde bir ortaya geldi. Aileler, ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve üzerinde ‘Dağları kurtlara, kuşlara bırakın’, ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler nöbette’, ‘Artık kâfi, yakamızdan düşün’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’ yazılı dövizlerle yürüdü.

HDP binasına kadar yürüyen aileler için polis de güvenlik tedbiri aldı. Aileler, binanın önünde ‘Kahrolsun PKK, iş birlikçi HDP’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı. HDP Vilayet Başkanlığı binasından da ailelerin sesini bastırmak için yeniden yüksek sesle müzik açıldı. Müzik sesine reaksiyon gösteren aileler, PKK aleyhinde slogan attı.

Eyleme katılan 3 çocuk annesi Nazlı Sancar, kızı Şeyma’nın 11 yıl evvel terör örgütünce dağa kaçırıldığını söyledi. Yıllardır kızı için uğraş ettiğini belirten Sancar, “HDP ve PKK bizden ne istiyor? HDP, benim kızımı kaçırıp, PKK’ya teslim etti. 11 yıldır Şeyma’nın acısını çekiyorum. Her gün asker ve polislerimiz şehit oluyor. Küçük çocuklardan ne istiyorlar? HDP ve PKK artık bu kirli ellerini bizim üzerimizden çeksin. Çocuklarımız için buradayız. Bize, ‘Satılmış anneler’ diyorlar. Benim ciğerim nasıl yanıyorsa onların ciğeri de o denli yanar. Para için burada değilim, istekli geldim. Bizim çocuklarımızın elinden kalem alıp, silah verdiler. Çocuklarımız bunu hak etmedi. Kızımı gelinliğiyle görmek, kınasını yakmak istiyordum. Bu benim hayalimdi. Bu zalimler bizden ne istiyor? Kızım beni duyuyorsan şu ana kadar 39 evladımız anne ve babalarına kavuştu. Sen de gel, beni sevindir. Devlet büyüklerimiz bu bahiste büyük bir gayret veriyor. Gel, sen de teslim ol” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir