Ünlü aktör tecavüzden ömür boyu hapis cezası aldı… Gözü yaşlı eşi suçu kabullenemiyor: Onu öldürmelerinden korkuyorum

Birkaç yıldır devam eden ve #MeToo hareketinin rüzgarıyla birlikte ortaya çıkan taciz, tecavüz ve şiddet tezlerinin gündeme geldiği son davalardan biri olan Danny Masterson davası ünlü aktöre verilen ağır ömür uzunluğu mahpus cezasıyla sonuçlandı.

DAVA YILLARDIR SÜRÜYORDU: ÜNLÜ AKÖTRE ÖMÜR UZUNLUĞU MAHPUS CEZASI VERİLDİ

Günlerdir manşetlerden düşmeyen dava ve en ez 30 yıl sürecek mahpus cezası kararı sonrasında gözler ünlü aktörün oyuncu eşi Bijou Phillips’e çevrilmişti. Eski bir model olan ve Raising Hope dizisinde canlandırdığı rolle tanınan Bijou Phillips, kocasının hatalı olduğunu kabullenemiyor.

47 yaşındaki Danny Masterson’la ilgili cinsel taciz, tecavüz ve şiddet savları 2003 yılına dayanıyor: Üç başka bayan ünlü aktöre çok önemli suçlamalar yöneltmişti… Bu davalardan biri düştü; Masterson iki başka bayana tecavüz etmekten 30 yıldan az olmamak üzere mahpusta kalmak şartıyla ömür uzunluğu mahpusa mahkım edildi

SUÇLAMALAR 2003 YILINA DAYANIYOR

47 yaşındaki Danny Masterson, 2003 yılında isimleri Jen B ve N Truot olarak açıklanan iki bayana tecavüz etmekten ve şiddet uygulamaktan hatalı bulundu. Masterson, her iki cürüm için de farklı başka 15 yıl mahpus cezası aldı. Ünlü aktöre misal halde cinsel taciz ve tecavüz suçlaması yönelten üçüncü bir bayanın açtığı dava ise daha evvelce reddedilmişti.

Danny Masterson aldığı mahkumiyet kararına karşın hatasız olduğunda ısrarcı… Ailesi, yakın etrafı ve avukatları karar duruşmasından sonra ağız birliği ederek karara itiraz edip temyiz mahkemesine gideceklerini söylediler

KARISI YILLARDIR ONU DESTEKLİYORDU

Mahkemelere daima kocasıyla el ele gelen ve onun suçsuzluğunu savunan eşi Bijou Phillips, kararın açıklandığı duruşmadan çıktığında gözyaşları içinde fotoğraflanmıştı. Ünlü model ve oyuncunun yakın etrafı Bijou Phillips’in kocası Danny Masterson’ın hapishanede öldürüleceğinden kaygılı olduğunu, tecavüz suçlamasını kabullenemediğini ve suçlamaları reddettiğini bildirdi.

Bijou Phillips’in kocasının hapishanede öldürülmesinden korktuğu tez edildi… Öte yandan cezaevine konan Danny Masterson’ın bu türlü bir ihtimale ya da kendisine ziyan vermesi riskine karşı 24 saat müşahede altında tutulduğu açıklandı

43 yaşındaki Bijou Phillips’in 12 yıllık kocası ve kızının babası Danny Masterson’ın tecavüzden aldığı mahkumiyetten sonra konduğu hapishanede öldürülmesinden korktuğu tez edildi. Bijou Phillips’in “bu durumun kendisine getirdiği gerilimin daha evvel hiç hissetmediği seviyede olduğunu” söylediği ortaya atıldı.

Ünlü çift mahkemelere daima birlikte gitmişlerdi… Bijou Phillips kocasının masumiyetine daima inandı; aldığı cezayı ve hatalı olduğunu da kabul edemedi

KOCASININ KABAHATİNİ KABULLENMİYOR: ONU İÇERİDE ÖLDÜRECEKLER DİYE KORKUYORUM!

Kaynaklar Danny Masterson’ın eşinin “Bu bir kâbus, lakin ileride benim ve kızımızın yanında olmaya devam edecek” dediğini argüman ediyor. Aileye bir kaynak ABD basınına, Phillips’in kocasının başına gelebilecekler hakkında “korkutucu ve ürkütücü” niyetlere sahip olmasına karşın, “Danny’nin hapishanede kendisine ziyan vereceğine inanmadığını” tez etti.

Danny Masterson, tecavüz suçlamalarının ortaya çıkmasının akabinde 2018’de, oynadığı The Ranch dizisinden de kovulmuştu

Öte yandan Danny Masterson’ın perşembe günü 30 yıl ila ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırılmasından ve mahpusa konulmasından çabucak sonra “güvende” olduğundan ve rastgele bir ruhsal badire yaşamadığından emin olmak için 24 saat nezaret alta alındığı açıklandı.

HARİKA BİR EŞ VE ADANMIŞ BİR BABA OLARKA TANIMLANDI

Bijou ayrıyeten kocasının ceza almasından evvel davanın yargıcına bir mektup yazarak onun karakterini savundu ve Danny Masterson’ı kızlarına “adanmış” “harika bir baba” olarak nitelendirdi. Bijou mektubunda Masterson’ı “hayat kurtaran bir koca” olarak nitelendirdi ve uyuşturucu aykırısı olduğu ve “birlikte çalıştığı genç oyuncuları bu çeşit ayartmalardan koruduğu” savıyla övdü.

Bijou Phillips birinci suçlamaların ortaya atıldığı 2017 yılından beri kocasının en büyük destekçisi olmuştu ve onunla mahkemelere el ele gitmişti: Karar duruşmasının akabinde ünlü ismin gözyaşlarına boğulduğu ve gazetecilerden saklandığı görüldü

Bijou Phillips’in hakime yazdığı mektup şu satırlarla sona erdi: “Ona kestirim edebileceğinizden çok daha fazla gereksinimimiz var. Önemli hatalardan karar giydiğini biliyorum. Fakat evlendiğim adam bana yalnızca fevkalâde bir koca ve kızımıza da sadık bir baba oldu.”

Danny Masterson ve Bijou Phillips’in 9 yaşında bir kızı var: Phillips kocasının çok yeterli bir eş ve baba olduğunu, birlikte çalıştığı genç oyuncuları uyuşturucudan kurtarmak için çalıştığını anlattığı bir mektupla davanın yargıcını yumuşatmaya çalıştı

Bijou’nun yanı sıra, ortalarında Ashton Kutcher ve Mila Kunis’in de bulunduğu Masterson’ın “That ’70s Show “daki rol arkadaşlarından kimileri da cezasının hafifletilmesine yardımcı olmak emeliyle hakime ferdî mektuplar yazdı. Ashton Kutcher mektubunda “Danny benim üzerimde olumlu bir tesirden öteki bir şey olmadı. O inanılmaz dürüst ve âlâ niyetli bir insan” derken eşi Mila Kunis de mektubunda Masterson’ın “harika bir arkadaş”, “sırdaş” ve “olağanüstü bir ağabey figürü” olduğunu tez etti.

Başta Ashton Kutcher ve Mila Kunis olmak üzere Danny Masterson’ın tüm rol arkadaşları onun cezası hafiflesin diye davanın yargıcına mektuplar yazdı… Tecavüzden karar giyen Masterson’a dayanak veren ünlü isimler de ağır tenkitlerin gayesi oldu

Masterson’ın bu mektuplar yazılmadan evvel cinsel atak kurbanlarına uyuşturucu vermek ve tecavüz etmekten hatalı bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda, Ashton Kutcher ve Mila Kunis ve onlara katılarak Danny Masterson’ı savunan öteki aktörler Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Giovanni Ribisi ve Billy Baldwin’in açıklamaları internette geniş çapta tenkitle karşılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir