TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’dan Erdoğan’a tebrik mesajı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Lideri Orhan Turan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada seçimi kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve TBMM’ye giren milletvekillerini tebrik etti.

Turan, “Bugün yapılan ikinci cins Cumhurbaşkanı seçiminde Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyoruz. İki hafta evvelki milletvekilliği seçiminde parlamentoya girmeye hak kazanan siyasi partileri ve milletvekillerini tekrar kutluyoruz” tabirlerini kullandı.

Ekonomi, siyaset ve toplumsal alanlarda “gelişmişlik seviyesini artıracak adımların atılmasının” kıymetli olduğunu belirten Turan, “Seçim sonrasında yeni yürütme ve yasama organlarının ülkemizin ekonomik, demokratik, toplumsal ve çevresel açıdan gelişmişlik seviyesini memleketler arası standartlarda önde bir pozisyona yükseltecek adımları süratle hayata geçirmesi değer taşıyor. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken, iş dünyası olarak Cumhuriyetimizin muasır medeniyet düzeyini aşma amacı doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir