Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı Yapıyor: THY, Depremzede Kabin Memuru Alımı Yapacak

Türk Hava Yolları (THY), 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların akabinde afetzedelere yönelik kabin memuru alım ilanı açtı.

THY’nin “kariyer.thy.com” uzantılı internet portalında yayınlanan ilanda yer alan açıklamada, şirketin, Türkiye’nin yaşadığı büyük felaketin akabinde her bir vatandaşın acısını derinden hissettiği belirtildi.

Depremlerden etkilenen vatandaşlara kabin memuru olarak misyon yapma imkanı verecek “afetzede ilanına” başvurularak, THY ailesinin bir modülü olunabileceği aktarılan açıklamada, müracaatların genel kuralları ise şöyle sıralandı:

‘Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, isimli sicil ve isimli sicil arşiv kaydı bulunmamak. 1 Ocak 1988 ve 31 Aralık 2003 ortasında doğmuş olmak. En az lise mezunu olmak. İngilizce bilmek. Daha evvel THY AO yahut öteki kuruluşlardaki vazifelerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak.’

“Afetzede” olarak bedellendirilen adaylar müracaat yapabilecek

İlana, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’na nazaran sarsıntılardan etkilenen vilayetler olarak kabul edilen Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ’da kendisi ve/veya 1. dereceden yakını (anne, baba, kardeş eş ya da çocuk) ‘afetzede’ olarak bedellendirilen adaylar müracaat yapabilecek.

Başvuruların 27 Nisan Perşembe günü saat 16.00’a kadar alınacağı ilana ait ayrıntılı bilgilere “https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar/” adresinden ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir