TTB Başkanı Fincancı’nın, 15 Temmuz sabahı ABD elçiliğinde olduğu ortaya çıktı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarında kimyasal silah kullandığı istikametindeki kelamlarının akabinde büyük reaksiyon çeken Türk Tabipler Birliği (TTB) Lideri Şebnem Korur Fincancı, geçtiğimiz gün gözaltına alınmıştı.

TTB BAŞKANI FİNANCI TUTUKLANDI

İstanbul’da gözaltına alınarak Ankara’ya getirilen Şebnem Korur Fincancı, çıkarıldığı Ankara Adliyesi 3. Sulh Ceza hakimliğince tutuklanarak Sincan Kapalı Bayan Cezaevi’ne gönderildi.

FİNCANCI’NIN BİRİNCİ İFADESİ

Hastaneden alınan sıhhat raporunun akabinde adliyeye sevk edilen Fincancı soruşturmayı yürüten savcıya tabirini verdi. Kelam konusu kelamlarını PKK’nın kanalında yapan Fincancı, savcıya verdiği sözde, “O kanalın terör örgütüyle ilişkisini bilmiyordum. Yorumum bana izletilen görüntülerle ilgiliydi” dedi.

15 TEMMUZ GÜNÜ ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNDEYMİŞ

TSK’ya kimyasal silah iftirasını atan Fincancı’nın, 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsünün yaşandığı gün ABD Büyükelçiliği’nde olduğu ortaya çıktı.

Durumun fark edilmesi sonrası, toplumsal medyada birçok bildiri paylaşıldı:

  • Türk ordusuna iftira atan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın 15 Temmuz darbe gecesi ABD elçisiyle birlikte olduğunu biliyor muydunuz?
  • Tesadüfe bakın! Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kimyasal silah palavrası ile terör örgütlerine kalkan olan Şebnem Korur Fincancı’nın 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yaşandığı gün ABD büyükelçiliğinde olduğu öğrenildi. Azılı muhalif Ali Nesin de ordaymış.
  • Fincancı 15 Temmuz’da ne yaptı? Şebnem Korur Fincancı 15 Temmuz darbe teşebbüsün olduğu gün ABD Büyükelçisi ile görüşmüş. Tıpkı gün yaptığı açıklamada ise “Cizre Türkiye’nin Srebrenitsa’sıdır” diyerek Türkiye’yi soykırımcı ilan ediyor.

  • 15 Temmuz darbesinin olduğu gün Şebnem Korur Fincancı’nın ABD büyükelçisi John Bass’la buluşup TSK’yı katliam yapmakla suçladığını biliyor musunuz?
  • Meğer inindeymiş! Terör örgütlerine kalkan olan Şebnem Korur Fincancı’nın 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yaşandığı gün ABD büyükelçiliğinde olduğu öğrenildi.
  • Şebnem Korur Fincancı 15 Temmuz’da Abd büyükelçisi ile berabermiş. Bu kadar tesadüf mümkün değil. Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a daha fazla sahip çıkmalıyız. Düşmanın en yakınımıza kadar girmiş olduğunu düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir