THY’nin hamlesi Avrupa’yı panikletti

Dünyanın dört bir yanına uçan Türk Hava Yolları (THY), başarılarıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor.

Havacılık kıymetlendirme kuruluşu Skytrax’ın “Avrupa’nın en güzel hava yolu şirketi” seçtiği Türkiye’nin bayrak taşıyıcı şirketi, Alman basını tarafından yakından takip ediliyor.

THY VE LUFTHANSA’YI KARŞILAŞTIRDILAR

Handelsblatt gazetesi, “Genişleme planları: THY, Lufthansa ve oburlarının zayıflığından yararlanmak istiyor.” diye yazdı.

Son devirde Lufthansa, pilotların fiyat uyuşmazlığı grevi nedeniyle yüzlerce uçuşu iptal etmek zorunda kaldı.

THY’NİN MAAŞ PLANLARINI YAZDILAR

“Türk hava yolu şirketi, yüzde 80’den fazla enflasyona karşın milyarlar kazanıyor.” denilen gazetenin haberinde, THY çalışanlarına maaş ikramiyesi ödenmesinin planlandığı belirtildi.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Çalışanlarımıza bonus olarak 200 milyon dolar dağıtacağız.” dedi. Kelam konusu ölçünün toplam 72 bin çalışana aktarılacağı belirtildi.

“THY, AVRUPA’DA GENİŞLEMEK İSTİYOR”

Ödenecek meblağın münasebetini açıklayan Bolat, “Zorlu koronavirüs yıllarında yaptığınız âlâ çalışmalar için size teşekkür etmek istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Haberde, “Türk Hava Yolları, bu yıl birinci defa Lufthansa’dan daha yüksek kâr elde edeceğini ve Avrupa’da genişlemek istediğini söyledi. Hava yolu, Alman ve Avrupa havaalanlarında daha fazla yer ve pazar hissesi istiyor.” tabirleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir