Tesla, Anadolu Yakası’nda pop-up mağaza açtı

Elektrikli araba markası Tesla, Anadolu Yakası’nda birinci pop-up mağazasını 2 Mayıs’ta Akasya’da açtı. Tesla Model Y araçların sergileneceği pop-up mağazası, yılsonuna kadar Akasya’da ziyaretçilere açık olacak.

Tesla, Anadolu Yakası’nın birinci pop-up (geçici) mağazasını Akasya’da araba ve teknoloji severler ile buluşturuyor. Beklenen Tesla Model Y, 2 Mayıs’tan itibaren Akasya’da yerini alarak, test sürüşüne sunulacak ve yılsonuna kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yapılan yazılı açıklamada Tesla Model Y hakkında şu bilgilere yer verildi:

“Geçtiğimiz yıl 5 yıldız derecelendirmesi ile sınıfının en yüksek Euro NCAP güvenlik performansını sergileyen Tesla Model Y, atik sürüş karakteri, uzun menzili ve şoför odaklı dizaynıyla öne çıkarken birebir vakitte Tesla’nın daha tedarik sürecinden başlayan çevresel etkiyi azaltma yaklaşımının rafine bir örneğidir.

Çok taraflılığı ile öne çıkan Model Y, en üst düzey güvenlik standartlarının ötesine geçmek üzere tasarlanmış, büsbütün elektrikli, orta uzunluk bir SUV araba. Tek şarjla 533 km’ye varan menzile ulaşan Model Y, yalnızca 15 dk’da 240 km’nin üstünde şarja ulaşarak seyahat özgürlüğünü yine tanımlıyor. Sıfırdan 100 km’ye yalnızca 3,7 saniyede ulaşabilen bu sportif karakterli araba, dört tekerden çekişli oluşu sayesinde her cins yol ve hava koşulunda kararlı bir sürüş sağlıyor.

Sürücü odaklı dizaynın her detayda kendini hissettirdiği iç yerde, Model Y’nin panoramik cam tavanı ve yüksek oturma düzeyi aracın her noktasından geniş görüş açısı ve çok konforlu bir ferahlık hissi yaratıyor. Ön bagaj ve katlanır ikinci sıra koltuklar ise toplamda 1,9 metreküpe varan depolama alanı sağlıyor.

Anahtar gerektirmeyen Model Y’de aracın tüm denetimleri ve problemsiz giriş ve çıkış için akıllı telefonlara bağlanan 15 inç dokunmatik ekran ile basitçe yapılıyor. Ayrıyeten uzaktan kilit açma, uzaktan iklimlendirme, pozisyon takibi ve öbür eşsiz özellikler de Tesla Taşınabilir uygulaması üzerinden kolay kolay gerçekleştirilebiliyor.”

Akasya’da test sürüşlerine katılmak isteyenler, müracaatlarını Tesla’nın web sitesi üzerinden yapabilecekleri belirtildi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir