Söke’nin yeni belediye başkanı İberya Arıkan oldu

Bir müddettir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Söke Belediye Başkanı Levent Tunçel, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmesinin ardından yeni belediye başkanı belli oldu. Tunçel’in vefatı sonrası vazifeye gelecek isim için Belediye Meclisi’nde seçim yapıldı.

Seçimi kazanan Belediye Lider Yardımcısı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Söke’nin yeni belediye başkanı oldu.

MUSTAFA İBERYA ARIKAN KİMDİR?

Mustafa İberya Arıkan, 26 Kasım 1981 yılında Ödemiş’te doğdu. İlköğretim, orta öğretim ve lise eğitimi 1988-1999 yılları ortasında Ödemiş’te tamamladı.

1999-2003 yılları ortasında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2003-2004 yılında avukatlık stajını İzmir Karşıyaka’da tamamladı.

2005-2006 yıllarında Ödemiş Adliyesi’nde mesleğe başladı. 2006-2007 yıllarında Konya’nın Hadim ilçesinde, 2007-2011 yılları ortasında Gaziantep’in Nizip İlçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak misyon yaptı. Hukuk ve adalet mevzularına katkı sağlamak maksadıyla 2007 yılında Adalet Dergisi’nde “Avrupa Birliği Ombudsmanı” isimli makalesi yayınlandı.

2009 yılında Yüksek Lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. 2011-2013 yıllarında Kırıkkale’nin Keskin İlçesinde, 2013-2016 yıllarında Aydın Söke’de ve son olarak Manisa Adliyesinde Ağır Ceza Cumhuriyet Savcısı olarak misyon yaptı.

2017 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi’nde “Başkasına İlişkin Kimlik yahut Kimlik Bilgilerinin Kullanılması Suçu” isimli makalesi yayınlandı.

Doktora eğitimine Ankara Üniversite’sinde devam etmekte olup, “ Türk Ceza Hukuku’nda İftira” isimli tez çalışmasını bitirdi. Bitirmiş olduğu tez çalışmasını savunmak için gün beklemektedir.

24 Haziran 2018 yılında gerçekleşecek olan Milletvekili seçimlerinde Manisa Adliyesi’ndeki Cumhuriyet Savcılığı misyonundan istifa edip, Aydın’dan 4. Sıra Milletvekili adayı oldu.

“Avrupa Birliği Yargı Düzeni’nde Savcılık Kurumu” isimli kitap çalışması ile çeşitli mecmualarda birçok tüzel makaleleri bulunan ve yeterli seviyede İngilizce bilen Mustafa İberya Arıkan, Burcu Arıkan ile evli ve Ela Lidya Arıkan ve Merih Arıkan isminde iki çocuk babasıdır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir