Sezonun en az gollü haftası geride kaldı

Spor Toto Süper Lig’de geride kalan haftada oynanan maçlarda ekiplerin hamle performansları düşük düzeyde kaldı ve dönemin en az gol atılan haftası yaşandı.

Ligin 8. haftasında oynanan 9 maçta alana çıkan 18 grup toplam 16 gol atabildi. Maç başına 1,77 gol ortalamasının yaşandığı haftada gruplar genel olarak hamle performanslarıyla futbolseverleri memnun edemedi.

Süper Lig’in birinci haftasında 27, ikinci haftada 20, üçüncü haftada 31, dördüncü haftada 23, beşinci haftada 18, altıncı haftada 22, yedinci haftada 30 gol atılmıştı. Birinci 7 haftanın gol ortalaması ise 2,72 olmuştu, sekizinci haftada ise bu sayının altında kalındı.

8. HAFTADA 6 EKİP GOL ATAMADI

Süper Lig’de geride kalan haftada 6 kadro gol sevinci yaşayamadı. Beşiktaş, Fenerbahçe, Gaziantep FK, Adana Demirspor, Galatasaray ve Hangikredi Ümraniyespor rakip fileleri havalandıramadı.

DÖRT BÜYÜKLERİN ORTALARINDAKİ MAÇLAR GOLSÜZ BAŞLADI

Futbolda “Dört büyükler” diye isimlendirilen Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un bu dönem ortalarında oynadığı maçlarda şimdi gol sesi çıkmadı.

Sezonun 4. haftasında oynanan Trabzonspor-Galatasaray ile 8. haftada yapılan Beşiktaş-Fenerbahçe maçlarında futbolseverler gol izleyemedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir