Selçuklu Belediyesi’nden personele bilgilendirme

KONYA (İGFA) – Çağımızın en değerli mevzularından bir tanesi haline gelen güç verimliliği ve gücün verimli kullanımı Selçuklu Belediyesi’nin de gündeminde. Bu çerçevede güç tasarrufu şuurunun oluşturulması ve işte, meskende, yolda gücün verimli kullanılması ismine Selçuklu Belediyesi çalışanına farkındalık eğitimi verildi.

ENERJİ TASARRUFU ŞUURLU KULLANIMDAN GEÇİYOR

Selçuklu Belediyesi meclis salonunda Güç Yöneticisi Volkan Uyanık tarafından verilen eğitime belediye çalışanı katıld-ı. Enerjiyi yanlışsız kullanmanın kıymetine dikkat çeken Uyanık, Konya’da Selçuklu Belediyesi’nin TS EN 50001 Güç İdare Sistemi dokümanını birinci alan kamu kurumları ortasında olduğuna değinerek, güç tasarrufu şuurunun oluşturulması için işte, konutta, yolda gücün verimli kullanılması ve güç tüketiminin azaltılması için yeni davranışların benimsenmesi gerektiğini tabir etti.

Uyanık kelamlarına şöyle devam etti;” Güç verimliliği ekonomik büyüme ve toplumsal kalkınma maksatlarının gerçekleşmesinde direkt tesirli olması ve sera gazı salınımlarının azaltılması yoluyla dünyamızın korunmasında oynadığı kilit rol nedeni ile kıymetle ele alınması gereken bir mevzudur. Isıtma, soğutma, aydınlatma vb. üzere günlük hayatımızın her alanında sürdüreceğimiz olumlu davranışlarla güç verimliliğini artırarak tasarruf sağlayabilir, aile bütçesine, ülkemizin iktisadına ve en değerlisi yaşadığımız dünyanın korunmasına katkı sağlayabiliriz.”

Eğitimde; hizmet binalarında aydınlatma, klima, ısınma, elektronik aygıtlar ve bilgisayar kullanımı hususlarında gücün nasıl sarf edileceği, ayrıyeten iş yeri dışında günlük hayatta etraf dostu bir hayatın nasıl sürdürüleceği ve fosil yakıtların olumsuz tesirleri ele alındı.

Eğitim soru yanıt kısmıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir