Sakarya’da suya indirim

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, kısa bir müddet evvel su tarifelerine %20 indirim kararı aldıklarının muştusunu vermişti.

Söz konusu güncelleme, bugün Büyükşehir Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda oy birliğiyle kabul edilerek yürürlüğe girdi.

Başkan Alemdar, hizmet ve proje maliyetlerinin daha da düşürülmesi için çalışma yaptıklarını belirterek bundan sonraki süreçte birçok projenin ihalesiz ve belediyenin öz kaynaklarıyla hayata geçirileceğini söyledi.

“MALİYETLERİMİZİ DÜŞÜRECEĞİZ”

Bu siyasetin sonucunda düşen maliyetlerin vatandaşa tekrar indirim olarak yansıyacağını kaydeden Alemdar, “ADASU HES, su üretiminde kullandığımız gücün yüzde 25’ini üretmek üzere devreye alındı. Sonrasında Akçay Barajı 40 milyon metreküp su muhtaçlığını karşılaması için hayata geçirildi. Üzerine yapılan HES’ler tıpkı vakitte güç üretimi de sağlayan bir kaynak. Karaman’da kurulan GES ile de kentin yenilenebilir güç kaynaklarına bir yenisi daha eklendi. Tüm bu tesislerin toplam gelirine ve güç üretimine bakıldığında maliyet artışının güçten kaynaklanmadığı açıkça görülmektedir. Önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalarımızla elimizdeki imkanları yanlışsız kullanarak maliyetlerimizi daha da düşüreceğimize inanıyoruz” dedi.

“SASKİ ÇOK GÜÇLÜ BİR KURUM”

Alemdar, “Maliyetler üzerine yapacağımız çalışmaların sonucunda düşen masraflarımızı vatandaşlarımıza indirim olarak yansıtacağız. SASKİ çok güçlü bir kurum. Makine parkuru çok geniş. İhalesiz iş yapabilecek seviyede. Bundan sonra ki süreçte elimizdeki imkanlarla, makinalarımızla işlerimizi kendimiz yapacağız. Önümüzdeki günlerde belediye genelinde maliyetlerimizi daha da düşüreceğiz ve vatandaşlarımıza kaliteli hizmeti daha uyguna sunacağız”

Alınan bu kararla birlikte Sakarya’da yaşayan 1 milyon 80 bin vatandaş, önümüzdeki aydan itibaren yapılan yüzde 20 indirimi faturasında görecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir