Şahan Gökbakar oy kullanacak Z kuşağına seslendi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’la sosyal medya üzerinden polemiğe giren Şahan Gökbakar yaptığı paylaşımlarla dikkat çekiyor.

Siyasi paylaşımlar yapmaktan da geri durmayan Şahan Gökbakar, bu sefer oy kullanacak olan gençlere yönelik toplumsal medya hesabından paylaşımlar yaptı.

Oy vermenin ehemmiyetine dair iletiler atan Gökbakar oylarını kullanırken dikkat etmeleri gereken başlıkları da sıraladı.

İşte Şahan Gökbakar’ın oy verecek gençlere sesleniyorum diyerek başladığı o paylaşımlar:

“Buradan oy verecek gençlere sesleniyorum. Seçimin birinci turunda oy verdiğiniz parti ittifakta değil ve barajı geçemezse, oylarınız boşa gidiyor ve en çok oy alan partiye yarıyor. Meclis çoğunluğu olmadan sistem değişemiyor. Bütün keder bu. Akıllı davranın, kanmayın…

Genç kardeşim, Cumhur İttifakını sevmedin, Millet İttifakını sevmedin. Bunlara vermem dedin, bir partiye verdin. Verdiğin parti barajı geçemedi. Otomatikman sevmediğin ittifaklara vermiş oldun. Sistemi bu türlü kurmuşlar. O yüzden aklınızı kullanın. Ha yok mu? Sonra yakınmayın ama

Size sistemi anlatıyorum genç kardeşim. Anlatmıyorlar size bunları. Milletvekili seçimlerinde sistem bu. Oyun bu halde şurası. Kime oy verirsen ver genç kardeşim umurumda değil, özgürsün. Lakin kuralı kaideyi bilerek ver. Barajı geçemeyen partiye verdiğin oylar ittifaklara gidecek!

14 Mayıs’ta 2 oy vereceksin genç kardeşim. Biri CBşk oburu milletvekilliği. CBşk secimi 2 aşamalı. Ama Milletv. seçimi tek. O yüzden kandırıyorlar sizi. Yani Millet vekilligi seçiminde verdiğin parti barajı geçemezse, oyların sevmediğin ittifakalara masraf. Kural bu. Bilin bunu.

Önceki 4 tweette anlattım genç kardeşim. Sizler için çok üzülüyorum. Hiç gençliğinizi yaşayamıyorsunuz. O yüzden bilin her şeyi kuralı kaideyi istiyorum. Kime oy vereceğiniz yalnızca sizin geleceğinizi etkileyecek. O siyasetçiler tekrar tıpkı devam edecek hayatlarına. Benden söylemesi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir