Piiz müzik grubu üyesi Mehmet Dudarık ve arkadaşını yaralayan sanık hakkında tahliye kararı

Piiz müzik kümesinin davulcusu Mehmet Dudarık ve arkadaşı Oğuzhan Oğuz’u darbettiği gerekçesiyle 13 yıl 6 aya kadar mahpusu istenen sanık Bilge Kaan Korkmaz’ın tahliyesi kararlaştırıldı.

Ankara 65. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Korkmaz, müştekiler Dudarık, Oğuz ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme hakimi, celse ortasında dava belgesine gelen evrakı okumasının akabinde taraflara kelam verdi.

Müştekiler Dudarık ve Oğuz, evvelki beyanlarını yinelediklerini belirterek, şikayetlerinin devam ettiğini söyledi.

Sanık Korkmaz da pişman olduğunu, uzun mühlet tutuklu kaldığını, bu durumun kendisini mağdur ettiğini savunarak tahliyesini talep etti.

Cumhuriyet savcısı, kabahatin vasıf ve mahiyeti ile kanıt durumu nazara alınarak, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Tekrar kelam alan sanık avukatı, evvelki celse sav makamının müvekkilinin tahliyesini istediğini ve geçen mühletin sanık lehine kıymetlendirilmesi gerektiğini belirterek, savcının görüşüne katılmadığını tabir etti.

Beyanların akabinde kararı açıklayan mahkeme hakimi, tutuklulukta geçen mühlet, kanıtların büyük ölçüde toplanması ve yargılamada gelinen evreyi göz önüne alarak sanık Korkmaz’ın tahliye edilmesine karar verdi.

Dava 12 Ekim’e ertelendi.

İddianame

İddianameye nazaran, 15 Aralık 2022’de sanık Korkmaz ve arkadaşları, Dudarık’ın da üyesi olduğu müzik kümesinin sahne aldığı cümbüş merkezine gitti.

Dudarık’ın kazara Korkmaz’ın arkadaşının ayağına basması nedeniyle taraflar ortasında tartışma çıktı.

Dudarık özür dilemesine karşın sakinleşmeyen Korkmaz, tartışma esnasından Dudarık’ın yanında bulunan arkadaşı Oğuzhan Oğuz’u takip ederek cümbüş merkezinin bahçesinde darbetti.

Sanık Korkmaz daha sonra cümbüş merkezinin dışında telefonla konuşan Dudarık’a yaklaşarak yumruk attı.

Aldığı darbenin tesiriyle yere düşen Dudarık’ı yumruklamaya devam eden Korkmaz’ı etraftaki vatandaşlar durdurdu.

Sanık Korkmaz’ın, Oğuzhan Oğuz’a karşı “kemik kırığına sebebiyet verecek formda taammüden yaralama suçundan” 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya, müşteki Mehmet Dudarık’ı ise “kemik kırığına sebebiyet verecek ve hayati tehlike oluşturacak halde taammüden yaralama” kabahatinden 3 yıldan 9 yıla kadar mahpusla cezalandırılması isteniyor.

Kaynak: AA / Tanju Özkaya – Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir