Otobüs şoförü tartıştığı yolculara küsüp kontak kapattı: “Çok içerledim, neden her şeyde suçlu benim?”

Antalya’da sürücü ile yolcular ortasında ön kapıdan inme konusunda yaşanan tartışmada, halk otobüsü sürücüsü yolculara küserek kontak kapatıp araçtan indi. Yaşanan anlar güvenlik kamerasına yansırken, otobüs sürücüsü, “Beni çaresiz bıraktılar, çok içerledim. Uyarıyorum ön kapıdan inmek yasak, üzerime gelmeyin diye lakin üzerime geldiler. Sen onlara paha veriyorsun, hizmetin karşılığında bazen hakaret alıyoruz. Neden hatalı benim her şeyde?” dedi.  

Olay, sabah saatlerinde Muratpaşa ilçesi Yenigün Mahallesi Mevlana Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran; Lara-Varsak seferini yapan aracın sürücüsü Raci Altunay (41), ön kapıdan binerek kapıya yakın bekleyen yolcuları, “Arkadaşlar ön kapıda duruyorsunuz; lakin inerken orta ve art kapıdan ineceksiniz, ona nazaran kendinizi ayarlayın. Ön kapıdan indiremem” diyerek uyardı. Bu kelamların akabinde sürücü ile yolcular ortasında orta kapıdan inip binme yüzünden tartışma yaşandı.

Tartışma devam ederken orta kapıda bekleyen bir genç, kapının açılması için sürücü ile tartıştı. Kapının açılması ile aşağı inerek ön tarafa gelen genç, “Sabah sabah kederin ne senin? Seni indiririm bak aşağıya” dedi. 

Yolculara küsüp kontak kapattı

Bu olayın akabinde araç içerisinde bulunan kimi yolcular sürücüsü haklı bulurken, kimileri da inen yolcuyu haklı buldu. Tartışmanın daha da büyümesine içerleyen sürücü, aracını durdurarak kontak kapatıp aşağı indi. Bu sırada kimi yolcular birinci kere bu türlü bir şey yaşadıklarını söyleyerek kahkaha attı. Akabinde yolcular, sürücüsü ikna edip tekrar araca bindirdi. Bir bayan yolcunun ise sürücüye sakinleşmesi için şeker verdiği görüldü. Yaşanan anlar, otobüs içerisinde bulunan araç kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

“Ben uyarıyorum üzerime gelmeyin diye fakat geldiler”

Yaşanılanların akabinde konuşan otobüs sürücüsü Altunay, “20 yıldır bu mesleği yapıyorum. Dün gece benim işim 01.30’da bitti, sabah da 07.00’de sefere çıktım. Ben insanlara hizmet veriyorum, karşılığında hakarete uğruyorum. Benim misyonum yolcuyu ön kapıdan alarak orta kapıdan indirmektir. Benim öteki yapacak dermanım kalmadı, ben uyarıyorum üzerime gelmeyin diye lakin üzerime geldiler. Ben de aracı park etmek zorunda kaldım. Vatandaşlarımız orta kapıdan binmek istedi, araç doluydu. Bizim en büyük zaafımız şudur; araç dolu iken duraklara uğramasak bu yaşananları yaşamayız. Dolu iken durağa durduğumuz vakit yolcu da inmiyor o vakit bize ‘Neden durağa durdun?’ diyorlar. Alamasak ‘Bizi almayacaktın, neden durağa durdun?’ diyorlar. Sürücü ne yapsın?” diye konuştu.

“Sen onlara kıymet veriyorsun, hizmetin karşılığında hakaret alıyoruz”

Altunay, “Ben ekmeğimin peşindeyim. İnsanlara bu durumda küsüyorsun. Sen onlara paha veriyorsun, hizmetin karşılığında hakaret alıyoruz. Kimse bu türlü bir şey istemez. Sık sık bu türlü durumlar yaşıyoruz. Bizim de sabrımız kalmadı. İnsanlarımız ön kapıdan binerek geriden inmek istemiyor. Ben ön kapıdan yolcu indirsem ve düşse mahkemeye çıksam hatalı ben olacağım. Hakim bana neden indirdiğimi soracak. Biz ne yapalım? Sıkıntı çeken biz oluyoruz. Elbette biz de kusur yaparız. Bir kıymetlendirme olsun artık. Ben kimsenin kalbini kırmak istemedim. Psikolojim kaldırmadı. Neden hatalı benim her şeyde? Araç yoksa benim hatam değil. 15-20 dakika sonra ben aracımı alarak tekrar yolcuları gidecekleri yere götürdüm” sözlerini kullandı. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir