Öğretim görevlisi cinayetinde kaymakama gözaltı

Ankara’da geçen cumartesi günü bir restoranda öğretim vazifelisi Güven Çaprak’ın öldürülmesine ait soruşturmada Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz’ün de gözaltına alındığı ortaya çıktı. Olay sırasında Çaprak ve Çaprak’ı öldüren iş insanı Polat Aytaç’ın beraberinde bulunan üç isimden biri olduğu öğrenilen Gürbüz, sözünün akabinde hür bırakıldı. Cinayete neden olan tartışmanın ise, Çaprak’ın bulundukları yere gelen bir kadın hâkime laf atıp küfür etmesi üzerine başladığı öne sürüldü.

“Kadın hâkime laf atıp küfür etti” iddiası

 Çankaya’nın Alacaatlı Mahallesindeki bir restoranda geçen cumartesi günü meydana gelen olayda, ortalarında küfürleşme nedeniyle tartışma çıkan iş insanı Polat Aytaç, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Ermenek Meslek Yüksekokulu Öğretim Vazifelisi İtimat Çaprak’ı başından vurarak öldürmüştü. Olaya ait değişik ayrıntılar ortaya çıktı.

T24’ün edindiği bilgiye nazaran, Polat Aytaç, İnanç Çaprak,  Çaprak ile tıpkı üniversitede öğretim vazifelisi olan Prof. Dr Mehmet Alagöz, Haymana Kaymakamı Muhammed Güzbüz ve Mustafa Kaldırım olayın meydana geldiği restoranın en üst katındaki VİP odasında yemek yedi. Bu esnada kümenin bulunduğu odaya, teze nazaran ortalarında bayan bir hakimin de bulunduğu 8 kişilik bir küme geldi. Yeniden argümana nazaran iki kümenin sohbeti esnasında Çaprak, öteki kümedeki bayan hakime laf atarak, küfürlü konuştu. İki küme ortasında bu nedenle kısa müddetli bir tartışma yaşandı. Daha sonra bayanların da ortasında bulunduğu 8 kişilik küme VİP odadan ayrıldı.

 Kaymakam da gözaltına alındı

 Ancak kümenin ayrılmasından sonra, Aytaç ile Çaprak ortasında küfürlü konuşma nedeniyle başlayan tartışma devam etti. Tartışmanın büyümesi üzerine Aytaç, Çaprak’ı başına bir el ateş ederek vurdu. Argümana nazaran Aytaç’ın ateş etmesi üzerine odada bulunan Gürbüz ve öteki şahıslar de silahı elinden almak üzere Aytaç’a müdahale etti. Olayın, restoranın VİP odasında meydana gelmesi ve burada kamera imajı olmaması nedeniyle polis, o esnada Aytaç ile Çaprak’ın yanında bulunan Gürbüz ve öteki iki ismi de gözaltına aldı. Gürbüz ve öteki iki kuşkulu emniyetteki süreçlerinin akabinde özgür bırakılırken, adliyeye sevk edilen Aytaç sözünün akabinde tutuklandı. Öte yandan Güven’in laf atarak küfür etmesi üzerine tartışma yaşandığı tez edilen kümedeki 8 kişinin de şahit sıfatıyla sözlerinin alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir