Nevşehir Çevre Yolu Projesi’nin ihalesi yıl sonuna kadar yapılacak

Mehmet UZEL / NEVŞEHİR (İGFA) – Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, AK Parti Nevşehir Vilayet Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan, AK Parti Vilayet Lideri Ali Kemikkıran, Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran ile bir mühlet görüşen Bakan Uraloğlu, daha sonra gazetecilere bakanlığının Nevşehir’deki yatırımları hakkında bilgi vererek sorularını yanıtlandırdı.

Nevşehir’in en kıymetli sorunlarından biri olan etraf yolu konusunda kıymetli bir ara aldıklarını ve projeyi kısa müddette tamamlamayı hedeflediklerini söz eden Bakan Uraloğlu, “Nevşehir Belediyemizle hoş bir iş birliğimiz var. İnşallah o işbirliği 1 Nisan sabahından itibaren daha güçlenerek devam edecektir. Bizim yaklaşık 16,7 km uzunluğundaki yolumuzun ön projesini yaptık. Belediyemiz de etapta kamulaştırma ve imar uygulamalarıyla ilgili çalışmaları başlattı. Maksadımız yıl içerisinde projeyi bitirerek bunun yıl sonuna kadar, olmadı önümüzdeki yılın çabucak başlarında ihalesini yapmayı planlıyoruz. Projeyi biliyorsunuz yatırım programına aldık. Artık kimileri bu hususta tahminen spekülasyonlar yapıyor. Elbette biz ne söylediğimizi bilerek söylüyoruz. Nevşehir Etraf Yolu Projesi devletin yatırım programına da girmiş durumdadır. En kısa vakitte projeyi bitirerek başlayacağız. İyi uğurlu olsun.” dedi.

Uraloğlu, Nevşehir Etraf Yolu Projesi içerisinde 6 tane köprülü kavşak, iki tane üst geçit ve 5 farklı da alt geçit bulunduğunu kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir