Necati Özkan: Ahmak davası büyük ameliyat öncesi yapılan anestezi gibi bir şeydi

Yerel seçimler periyodunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun kampanya yöneticiliğini yapan muharrir ve siyasi danışman Necati Özkan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ceza aldığı dava hakkında, “Ahmak davası büyük ameliyat öncesi yapılan anestezi üzere bir şeydi. Ameliyatı yapanlar, altılı masanın ve toplumun haline bakarak uyuşturmanın işe yarayabileceğini düşünüyorlar. Hastanın fazla kıpırdamayacağından emin olurlarsa ameliyata başlayacaklar” yorumunu yaptı.

Özkan, yazısında şu sözleri kullandı:

“Buna karşı gayretin birinci ve en kıymetli adımı, muhalefetin dirayetli birliğidir. Öyle kelamda değil fiilen birleşmektir. Bu da fakat ortak adayın ve altılı masanın ülkeyi yönetme formülünün bir an evvel ilan edilmesiyle mümkün olabilir. 

Altılı masa süratle gerçek bir ittifaka dönüşemediği ve “iktidarın muhatabı biziz” demediği sürece, İmamoğlu’na ve öteki CHP’li belediyelere yönelik her türlü iktidar operasyonu, seçmende olup bitenleri “iktidar ve İmamoğlu, iktidar ve CHP ortasında bir mesele” olarak görme eğilimini güçlendirir. Ve bu durum, önümüzdeki süreçte kararsız seçmenlerin Cumhur İttifakı’na yönelmesinde tesirli olabilir. Altı başkanın ülkenin idare sorumluluğunu ortaklaşa üstlenecekleri ve tüm başka muhalif bölümlere itimat veren bir hükümet modeli, muhalif seçmenleri önümüzdeki güçlü seçim sürecinde bir ortada tutabilecek tek modeldir. 

İktidar, İmamoğlu’nu saf dışı etmeyi ve yeniden İstanbul’u direktörün sağlayacağı tüm sonuçlardan yararlanmayı, seçim atmosferini zehirlemeyi hedefliyor. Bu amaçlara ulaşmak için de her adımı atmaya hazır olduğunu çekinmeden gösteriyor. 

Olağanüstü vakitler yaşıyoruz. Ve bu türlü vakitlerde yapılabilecek en büyük kusur, kurallar olağanmış üzere davranmaktır. ” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir