Naci Görür’den hükümetin konut projesine tepki!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanı Nuredddin Nebati’nin katılımıyla “Yeni Konut Finansman Modeliyle Yeni Evim” tanıtım programı gerçekleştirildi.

Bakan Kurum, kura çekimleriyle birlikte en geç 2 yıl içerisinde 250 bin konutun vatandaşlara teslim edileceğini duyurdu.

NACİ GÖRÜR’DEN SARSINTI UYARISI

Projeyi kıymetlendiren yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, bir sefer daha sarsıntı tehlikesine dikkat çekerek ihtarlarda bulundu.

Sosyal medya paylaşımında bulunan Görür, “Az evvel Sn. Bakanlarımız Nureddin Nebati ve Murat Kurum’un “Orta Gelirliye Konut” ve “Yeni Evim” projeleri ve kampanyalarıyla ilgili basın toplantısını izledim. Elbetteki bu tıp projelere karşı çıkmak mümkün değil fakat zelzele nesillerinde halkımızın can güvenliğini tehdit eden epey sıhhatsiz bina varken ve öncelikle bunların sarsıntı dirençli hale getirilmesi gerekirken hükümetimizin uğraş ve imkanlarını yeni konut yapma işine vermesini vakitsiz ve önceliksiz buluyorum” dedi.

“EN BÜYÜK TEHLİKE DEPREMDİR”

Deprem tehlikesine dikkat çeken Görür, “Unutmayalım; yaşama hakkı en temel insan hakkıdır. Bu hakka en zalimce ve topluca kasteden en büyük tehlike zelzeledir. Bir devletin en başta gelen vazifesi insanlarının can güvenliğini sağlamaktır. Halkımız sarsıntı dirençli kentlerde yaşamayı haketmektedir” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir