Kylie’ye hayatının çalımını attı: En azından yumurtadan iyidir!

Sıradan beşerler için genel olarak “görsel bir günlük” ya da kimi vakit “gösteriş aracı” olan Instagram, ünlüler için ise tıpkı vakitte bir halkla bağlar ve elbette maddi kar platformu.

Bebeğiyle el ele fotoğrafını paylaştı, beğeni rekoru kırdı 
İşte o periyotta paylaşımları en çok beğeni alan kullanıcı, Kardashian- Jenner ailesinin en genç üyesi Kylie Jenner’dı. O denli ki o sıralarda Travis Scott ile bağından birinci bebeğini dünyaya getiren Jenner, bir paylaşımıyla tam 18 milyon beğeni almıştı. Bu bir rekordu!

Fakat sonra beklenmedik bir gelişme oldu. World Record Egg isimli bir hesap Kylie Jenner’ın bu rekoruna meydan okudu. Kullanıcılardan paylaşılan sarı kabuklu bir yumurta fotoğrafını beğenmesini istedi. Herkes de bu yumurtaya sözün tam manasıyla “hücum” etti. Yani beğeni yağdırdı.

Bir yumurta o dönemdeKylie’nin rekorunu ele geçirdi
Sonuç olarak kolay bir yumurta fotoğrafı “anlı şanlı” Kylie Jenner’ın rekorunu ele geçirdi. Yumurtanın topladığı beğeni sayısı 24 milyona ulaştı. Yani Kylie Jenner’ın rekorunu ele geçirdi.

Ama bu durum Kylie Jenner’ı tekrar de durdurmadı. Dünyanın 30 yaş altı en varlıklı bayanlarından biri olan Kylie Jenner, Instagram üzerinden kendi kozmetik markasının reklamını yapmayı da hayatından kesitler sunmayı da sürdürdü.

Bir sponsorlu paylaşımla yaklaşık 2 milyon sterlin kazanıyor
Günümüze gelindiğinde ise Jenner, çok güçlü bir rakibine yenildi. Üstelik de maddi açıdan. Bugüne kadar Instagram’da paylaşım başına en çok fiyatı alan ünlü olarak bilinen Kylie Jenner, bu hususta birinci sırayı ünlü futbolcu Cristiona Ronaldo’ya kaptırdı.

Instagram sayfasında ekseriyetle spor ve sağlıklı hayat eserlerinin reklamını yapan 38 yaşındaki Ronaldo’nun bu çeşit reklam içerikli paylaşımların yalnızca bir tanesi için 1.87 milyon Sterlin kazandığı ortaya çıktı.

Ronaldo, Kylie’ye ‘hayatının çalımını’ attı
Kylie Jenner ise bu çeşit sponsorlu paylaşımlarda fotoğraf başına 1.47 milyon sterlin kazanıyor.

Bu ortada yeri gelmişken Ronaldo’nun takipçi sayısı açısından da Kylie Jenner’ı geride bıraktığını hatırlatalım. Ronaldo’nun Instagram’daki takipçi sayısı 597 milyon. 25 yaşındaki Kylie’nin ise 397 milyon takipçisi var.

Kylie Jenner, kelam konusu sıralamada gerilerken Ronaldo ise hem takipçi sayısını hem de Instagram postlarından elde ettiği geliri artırdı. Ronaldo 2019 yılında her bir sponsorlu paylaşım başına 755 bin sterlin kazanıyordu. Bugün ise her bir paylaşımı için aldığı para neredeyse 2 milyon sterlin civarında.

Kylie Jenner, Instagram’ın en çok kazanan ünlüleri listesinde ikinci sırada yer aldı. 

Messi’nin çıkarı da az değil
Bu iki ünlünün dışında Hopper HQ’nun hazırladığı listenin üçüncü sırasında bir öteki futbol yıldızı Lionel Messi var. Onun her bir sponsorlu paylaşımdan kazandığı para ise 1.38 milyon sterlin.

Selena ve Dwayne de listede birinci 10’a girdi
Selena Gomez paylaşım başına aldığı 1.35 milyon sterlin ile dördüncü sırada. Beşinci sıradaki Dwayne Johnson ise her bir reklam içeren paylaşım için 1.33 milyon dolar kazanıyor.

Kim Kardashian, en küçük kardeşinden daha az kazanıyor
Kylie Jenner’ın büyük ablası Kim Kardashian 1.31 milyon sterlin ile altıncı sırada. Öbür iki kardeşi Khloe Kardashian ile Kendall Jenner ise dokuzuncu ve onuncu sırada yer aldılar.

Khloe Kardashian ve Kendall Jenner, dokuzuncu ve onuncu sırada yer aldı. Onların toplumsal medyadaki yararı Kim ve Kylie’den daha mütevazı. 

Kim Kardashian ile birebir fiyatı alıyor
Bir müddettir eşi Dalton Gomez’den boşanacağı konuşulan Ariana Grande’nin sponsorlu paylaşım başına aldığı fiyat ise Kim Kardashian ile tıpkı: 1.3 milyon sterlin.

Albümleri çok satsa da bu sıralamada geride kaldı
Müzik dünyasının yıldızı Beyonce, sponsorlu paylaşımlardan 1.08 milyon sterlin kazanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir