‘Konumcular’ soruşturması: Liderinin cezaevinde yönettiği çeteye dava açıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Keçiören ilçesinde silah ve uyuşturucu ticareti yapan ‘Konumcular’ isimli kümenin birçok olaya karıştığı ve silah zoruyla etraftakilere dehşet saldıkları tarafındaki ihbarlar üzerine soruşturma başlattı.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Yürütülen soruşturma tamamlanarak 17 kişi hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, çetenin liderliğini diğer cürümden tutuklu Hasret D.’nin yaptığı, hata örgütünün uyuşturucu ve silah ticareti kanadının yöneticisinin Mehmet Ali G., fuhuş vaadiyle dolandırıcılık kanadını yönetenin ise Ahmet Eren V. olduğu belirtildi. Özlem D.’nin tüm üyelerle birebir ve daima irtibatı bulunmasa da çete yöneticileri vasıtasıyla irtibat sağladığı, uyuşturucu ve silah ticareti konusunda şüphelileri yönlendirdiği aktarıldığı kaydedilen iddianamede ayrıyeten, Özlem D.’ye ve yardımcılarına mutlak bir bağlılık ve itaatin bulunduğu, verilen talimatlara harfiyen uyulduğu, uyulmaması durumunda örgüt üyelerinin silah kullanmaktan çekinmedikleri belirtildi.

‘REFERANS’LA SATIŞ

İddianamede, çetenin belirtildi. Ayrıyeten belirtildi.

İddianamede, genellikle İstanbul’dan alınan silahların farklı yerlerdeki adreslerde saklandığı, polis denetimine takılmamak için silah ve uyuşturucuyu da bir telekomünikasyon şirketinde çalışan çete üyesi Tayfur T. tarafından bu kuruma ilişkin araçla taşındığı belirtildi. Çetenin, üyelerine emniyetli müşteri bulma karşılığında ikram olarak silah verdiği, ayrıyeten temaslı oldukları öteki hata örgütü üyelerine, kendileriyle birlikte çalışması için silah ve araç ikram etme konusunda vaatlerde bulundukları kaydedildi.

130’AR YILA MAHPUS TALEBİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir