Kızılay tartışmalarına Süleyman Soylu da katıldı: Bir cümle dahi gelmesine tahammül edemem

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki sarsıntıların akabinde Kızılay‘ın deposundaki çadırları Ahbap Derneği ve Türk Eczacıları Birliği’ne sattığı ortaya çıkmıştı. Çadırların satıldığını kabul eden Kızılay Başkanı Kerem Kınık ise reaksiyonlarında odağına oturmuştu.

SİYASİLERİN DE YANSISINI ÇEKTİ

Sosyal medyada reaksiyon çeken Kınık, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve AK Partili Bülent Turan olmak üzere birçok siyasi ismin de gündeminde yer aldı.

“KIZILAY’IN 60 BİN ÇADIR STOKUNUN TAMAMINI ÇEKTİK”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da CNN Türk ekranlarında katıldığı programda Kerem Kınık hakkında da konuştu. Soylu, şunları söyledi: “Elbette tüm kurumlara yönelik her şeyi sorgulamak kolay. Ben Kızılay çocuğuyum. Çocukluğumdan beri Kızılay’ın çalışmalarında yer aldım. Ben 19 yaşında Kızılay’ın büyük kongre delegesiydim. Kızılay’la biz alanda çalıştık. Kızılay beslenme kümemiz, tıpkı vakitte çadır da temin ediyoruz. Kızılay’ın kendine ilişkin bir fabrikası var. Tıpkı vakitte Kızılay kendi ismine çadır da biriktirir. Sarsıntıya girdiğimiz vakit Kızılay’ın yaklaşık 60 binin üzerinde çadır stoku vardı, tamamını çektik aslında. Kızılay’ın kendi ismine üreticiliği de kelam hususudur. Kızılay beslenme kümemizin lideridir.

“KENDİ KURUMLARIMIZI HEBA ETMEMELİYİZ”

AFAD’a taşınabilir mutfaklar yaptırdık. Jandarmanın, polisin, belediyeler birliğinin de var. Kızılay’ın kendi küçük, büyük otomobilleri, taşınabilir mutfakları, aşevleri var. Bütün bunlarla bir arada orada beslenme operasyonunu yürütüyor. Kızılay bizim vazgeçemeyeceğimiz bir kurumdur. Kızılay’a bir cümle gelmesine dahi üzülürüm, tahammül edemem. Çaba gösteriyorlar, gayret ediyorlar. Kızılay büyük bir aile, kendi kurumlarımızı heba etmemeliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir