Kırmızı ışıkta bekleyen araca saldırdılar: Sürücü kadın olunca eşini dövdüler

Yıldırım Beyazıt Mahallesi Erdoğan Atasoy Caddesi’nde, 43 ACK 473 plakalı arabası kullanan eşinin yanında oturan Mustafa Cin, DSİ Kavşağı’na yaklaştıklarında kendilerine yol vermediğini öne sürdüğü 43 BB 593 plakalı arabanın şoförüne kornaya basarak reaksiyon gösterdi.

Kırmızı ışıkta duran arabanın yanına gelen 2 kişi, kapıyı açıp Mustafa Cin’i tekme ve yumruklarla darp etmeye başladı. Bu şahıslardan biri, Cin’i ayaklarından tutup arabadan indirmeye çalıştı. Cin’in saldırganlara tekme atarak direnip kapıyı kapattığı sırada eşi aracı hareket ettirerek uzaklaştı. Yüzüne darbe alan Cin, eşiyle Şehit Mehmet Kartal Polis Merkezi’ne giderek saldırganlardan şikayetçi oldu.

Çevredeki Kent Güvenlik İdare Sistemi (KGYS) kameralarını inceleyen polis, saldırıyı gerçekleştirenlerin R.K. (54) ve oğlu E.K. (22) olduğunu belirledi. Şüpheliler, polis merkezinde sözleri alındıktan sonra hür bırakıldı.

Mustafa Cin, yaptığı açıklamada, kornaya bastıktan sonra baba oğulun yavaş hareket ederek kendilerinin trafikte ışıklara takılmasını sağladıklarını ileri sürdü.

Saldırganların darp olayından sonra kendilerini takip ederek yol boyunca önlerini kesip tacizde bulunduğunu sav eden Cin, “Neyse ki önemli bir yaralanmam olmadı lakin bu çeşit ataklar Allah korusun daha berbat sonuçlar doğurabilir. Bu çeşit olayların bir daha yaşanmaması için bana ve aracıma saldıran R.K. ve oğlu E.K. olmak üzere tüm aile fertlerinden şikayetçi olduk.” dedi.

Kamera kayıtlarında, kırmızı ışıkta duran aracın yanına gelen 2 kişinin aracın sağ ön kapısını açıp tekme ve yumruklarla Cin’i darbettiği, ayaklarından tutup dışarı çıkarmaya çalıştığı, daha sonra arabanın uzaklaştığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir