Kedileriniz bu hareketleri mi yapıyor? Acaba mırladığında ya da bacaklarınıza dolandığında ne diyor? Kedileri anlama rehberi…

Mırladıklarında memnun oldukları anlaşılır

Kedilerin birinci akla gelen hareketleri mırlamak. Kediler mırladıkları vakit memnun olduklarını anlayabiliriz. Lakin bu her vakit gerçek olmuyor. Gergin olduklarında ve korktuklarında da mırladıklarını görebilirsiniz.

Bacaklarınıza dolanarak selam verirler

Burunlarını sürterek başladıkları hareketlerine tüm bedenlerini sürterek devam ederler. Daha sonra bacaklarınıza dolanan kediler, aslında sizi selamlarlar. Ayrıyeten sahiplerine ve insanlara karşı inançlarını de bacaklara dolanarak belirli ederler.

Geceleri ezadan miyavlarlar

Geceleri avlanan kediler, tabiatları gereği de geç saatlerde hareketlenirler. Meskeninizde baktığınız kediler ise gece canı sıkıldığı için miyavlar. Gece miyavlayan kedi, ilgi isteyen bir kedidir.

Patileriyle yeri yoğuruyorsa huzurludur

Annelerini emdikleri devirde öğrendikleri harekete nazaran kediler, yeri ya da bedeninizi yoğurabilir. Bu durum onların huzurlu olduğunu belirtir. Kedinize huzur veriyorsanız bu hareketle karşılaşabilirsiniz.

Kuyrukları sayısız işaret verir

Kuyruk hareketleri kedilerle ilgili bilgi almanın en kolay yolu. Bir kedinin kuyruğu dik ise heyecanlı olduğunu görebilirsiniz. Ayrıyeten keyifli ve eğlenceli bir ruh halleri de varsa kuyruklarının dik olduğunu görürsünüz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir