‘Kargonuz var’ yalanıyla Brezilyalı modele kurşun yağdırdılar

Brezilyalı Diego Da Silva Joaquım (31), 3 yıl evvel İstanbul’a yerleşti. Burada modellik yapan Diogo,15 Mart Çarşamba günü saat 16.45 sıralarında Sultan Selim Mahallesi’nde çalıştığı iş yerinin önünde silahlı atağa uğradı.

Diogo Da Silva’ya whatsapp üzerinden yabancı bir numaradan ‘kargonuz var’ biçiminde bildiri geldi. Diogo Da Silva, konutta olmadığını iş yerinde olduğunu belirtince numara üzerinden bildiri atan kuşkulu, iş yerine kargosunu bırakabileceğini söyledi. Bunun üzerine Diogo Da Silva, iş yeri adresinin pozisyonunu attı.

Bir müddet sonra adrese gelen kuşkulu, Diogo Da Silva’yı kargosunu alması için dışarı çağırdı. Diogo dışarı çıktığı anda, başında kask olan kuşkulu silahla arka arda ateş etti.

Diogo Da Silva, ataktan kaçmaya çalışsa da kurşunlardan ikisi bacağına, biri koluna isabet ederek yaralandı. Brezilyalı model hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastaneden taburcu olan Diogo, daha sonra karakola giderek şikayetçi oldu. Polis gruplarının şüpheliyi yakalamak için çalışmaları sürüyor.

“TÜRKİYE’DE BU TÜRLÜ BİR ŞEY YAŞADIĞIM İÇİN ŞAŞKINIM”

Koltuk değnekleri ile konutta ömrünü sürdüren Diego Da Silva, “Türkiye’de bu türlü bir şey yaşadığım için şaşkınım” dedi.

Türkiye’yi çok sevdiğini belirten Diego Da Silva, “Türk polisine ve adaletine itimadım tam. Şüphelinin kısa müddette yakalanacağına inanıyorum” diye konuştu.

“DIOGO YAKLAŞTIĞI ANDA KUŞKULU ATEŞ ETMEYE BAŞLIYOR”

Diogo Da Silva’nın arkadaşı Yasin O. “Arkadaşım Diogo’ya olay günü uydurma bir whatsapp üzerinden yurt dışı uydurma bir telefon numarasından ‘Kargonuz var’ diye bildiri geliyor. Kendisine daima yurt dışından kargo geldiği için şüphelenmiyor. İleti atan kişi kargoyu teslim edeceğini söyleyerek konutta olup olmadığını soruyor. Arkadaşım da konutta olmadığını iş yerinde olduğunu söylüyor. O vakit da bir kargo şirketinin Fatih’teki şubesinin adresini atarak akşam saat 21.30’a kadar gelip alabilirsiniz diyor. Arkadaşım da iş için Levent’te olduğundan kargoyu adrese getirmesini istiyor. Kuşkulu de Diogo’dan pozisyon isteyip kargoyu Levent’te ki adrese getirebileceğini söylüyor. Diogo da pozisyon atıyor fakat kuşkulu pozisyona yakın bir yerde olduğunu, tam pozisyonu bulamadığını söyleyerek arkadaşımı yanına çağırıyor. Diogo da şüphelinin söylediği yere çıkıyor. Güvenlik kamera manzarasından göründüğü üzere Diogo yanına yaklaştığı anda direkt kuşkulu ateş etmeye başlıyor. Başında motosiklet kaskı olduğunu söylüyor arkadaşım. İki kurşun sol kasığından girip çıkıyor, bir kurşun da sol koluna isabet ediyor. Hatta yoldan geçen bir vatandaşta yaralanmış orada lakin onun hakkında tam bilgimiz yok. Saldırıyı kimin gerçekleştirdiği hakkında bilgisi yok. Şüphelendiği birisi de yok. Kendisi Türkiye aşığı, burada husumetli olduğu birileri de yok. Aklına da kimse gelmiyor bu hususta. Polise giderek şikayetçi oldu. Avukatımız ile birlikte olayın takipçisi olacağız biz de. Biran evvel şüphelinin yakalanmasını istiyoruz” biçiminde konuştu.

SALDIRI GÜVENLİK KAMERASINDA

Brezilyalı modelin silahlı hücuma uğradığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. Diogo’nun sokağın başına geldiğinde şüphelinin bir anda ateş etmesi sonucu bacağından vurulduğu ve sekerek oradan kaçmaya çalıştığı manzaralara yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir