İYİ Partili Çıray’dan YÖK’e Dilekçe: ‘Erdoğan’ın Diplomasını Paylaşın’

İYİ Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının kamuoyuyla paylaşılması için YÖK’e dilekçe verdi.

Geçtiğimiz günlerde eski Yüksek Öğretin Kurulu (YÖK) Lideri Yusuf Ziya Özcan, “Recep Tayyip Erdoğan, üniversite diploması olmadığı için Cumhurbaşkanı olamaz.” paylaşımında bulunmuştu.

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, eski YÖK Lideri Özcan’ın basına yansıyan sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının kamuoyu ile paylaşılması için YÖK’e dilekçe verdi.

Çıray Yükseköğretim Konseyi’ne (YÖK) verdiği dilekçesinde şu tabirleri kullandı:

“Seçimlere şaibe bulaşmaması, kamu sistemi ve tüzel güvenliğin tesisi açısından 2023 yılı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı adaylığı müracaatında bulunan sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 101’inci unsurunda belirtildiği biçimde yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren bir üniversite diplomasına sahip bulunup bulunmadığı konusunun, varsa diploma örneği de kamuoyuyla paylaşılmak suretiyle bildirilmesini rica ederim”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir