İtfaiye Haftası’nda İzmirli itfaiyeciler sahne aldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Haftası’nı 27 Eylül-3 Ekim tarihleri ortasında düzenlediği etkinliklerle kutladı. Bir hafta boyunca yangın söndürme ve arama kurtarma tatbikatlarına katılan itfaiyeciler, eğitim çalışmaları ile de halkı yangın ve doğal afetlere karşı hazırladı. Ayrıyeten sanatsal etkinliklerle de haftayı süsleyen İtfaiye Daire Başkanlığı takımları 2 değerli stant ve 1 konsere de imza attı.

SAHNE SIRASI İTFAİYECİLERDE

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde içinde yangın ve ateş geçen müziklerden oluşan bir konser düzenlendi. Konsere İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Işıklı, İzmir İtfaiyesi Daire Başkanı İsmail Derse, itfaiye işçisi, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve yurttaşlar katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu ve İzmir İtfaiyesi Korosu 7 sanat müziği kesimi seslendirdi. Ayrıca İtfaiye Daire Başkanı İsmail Derse ile İtfaiye Arama Kurtarma Afet İşleri Koordinatörü Amiri Abdül Duyulur da solist olarak sahneye çıktı.

FOTOĞRAFLARLA “BİR İTFAİYECİ YETİŞİYOR” SERGİSİ

DÜNDEN BUGÜNE İZMİR İTFAİYESİ

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açılan “İtfaiye Tarihi ve Yangın Arama Kurtarma Fotoğraf Sergisi” de büyük ilgi gördü. Stantta tarihi yangın söndürme tulumbaları, oyuncak itfaiye ve ambulans araçları, geçmişten günümüze yangına müdahale ve arama kurtarma faaliyetlerini içeren fotoğrafları yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir