İstanbul’un göbeğinde dehşet içinde dehşet! Kadını taşla öldürdü, parçalayıp buzdolabına koydu

BAHÇELİEVLER’de, birlikte yaşadığı Özbekistanlı asıllı Umıda Tulyaganova (40)’yı taşla öldürüp bedenini modüllere ayırdıktan sonra buzdolabına koyan İstek Beler’in (61) gözaltına alındı.

Olay, dün sabah saat 05.30’da Bahçelievler Kocasinan Merkez Mahallesi’nde 4 katlı apartmanın 3. katında bulunan bir dairede meydana geldi. İstek Beler uzun müddettir birlikte yaşadığı Umıda Tulyaganova’ya 17 bin liralık kredi çektiğini söyledi. İkili ortasından kredi borcu ve evvelki borçlar yüzünden tartışma çıktı. İstek Beler tartışmanın akabinde Tulyaganova’yı taşla öldürüp bedenini kesimlere ayırdı. Beler, Umida’nın kestiği kesimlerini ise çöp poşetlerine doldurarak buzdolabına koydu.

Çiftin konutundan gelen tartışma seslerini duyan komşuları polise bilgi verdi. İhbar üzerine meskene gelen polis takımları, öldürülen bayanın cesedini buzdolabına bulurken kuşkulu İstek Beler’i ise gözaltına aldı.

ÇÖPE ATACAKTI

Olayla ilgili başlatılan çalışmalar kapsamında yeni bilgiler ortaya çıktı. Buna nazaran kuşkulu İstek Beler ile Tulyaganova ortasında uzun vakittir uyuşmazlıklar olduğu, Beler’in bu sebepten bayanı öldürmeyi planladığı tespit edildi. Tulyaganova’yı taşla öldürmeyi planlayan Beler’in bunun için meskenine taş koyduğu ortaya çıktı. Beler’in bayanın cesedini parçalamasının sebebinin de yakalanmamak için poşetlere koyduğu modülleri aralıklarla dışarı atmak olduğu anlaşıldı. Şüphelinin emniyette kabahatini kabul ettiği öğrenildi.

POLİSE HABER VERDİM

Sahur yaptığı sırada üst komşularının arbede seslerini duyan ve polis takımlarına ihbarda bulunan Seda Göl, “Polise haber verdim polis geldi, kapıyı çaldılar fakat açan olmadı. Uykuma devam ettim. Akşam üstü polis tekrar kapımı çaldı, cinayet işlendiğini söyledi” Tabirlerini kullandı.

ELİNİ TUTARDI

Bina sakinlerinden Emine Gürbüz, “2-3 Yıldır birlikte oturuyorlardı. Otobüse götürüp getirken elini tutardı. Bir olayını görmedik bu vakte kadar. Adam önüne bakıp giderdi, bize “Merhaba” bile demezdi. Bizde çok olduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir