İş ve ekonomi dünyası Sapanca’da buluşacak

İSTANBUL (İGFA) – İş ve İktisat Dünyası Sapanca’da “Sorumlu ve Hassas Liderlik” konuşacak. UEZ 2024’ün bu yılki teması “Sorumlu ve Hassas Liderlik: Teknoloji ve Yapay Zeka Çağında Gezegen ve İnsanlıkla Uyumlu Bir Sisteme Öncülük Etmek” olarak belirlendi.

AÇILIŞ KONUŞMASINI BAKAN ŞİMŞEK YAPACAK

Zirvenin açılış konuşmasını T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yapacağı UEZ 2024’te Türkiye’nin ve dünyanın saygın siyasetçileri, iş dünyası başkanları ve akademisyenleri bir ortaya gelerek iş dünyasında büyüme, sürdürülebilirlik, teknolojik dönüşüm, yeni kuşakların eğitimine ve geleceğine yatırım üzere mevzuları ele alacak.

Zirvenin bu yılki ana sponsorluğunu Uber üstleniyor. Uber Lider Yardımcısı ve EMEA Bölgesi Mobilite Başkanı, İspanya’nın en etkili 100 iş insanı ortasında gösterilen Anabel Diaz Calderon da Zirve’nin birinci günü bir konuşma yapacak.

UEZ 2024 konuşmacıları ortasında İsveç Eski Başbakanı Fredrik Reinfeldt ve Yunanistan Eski Maliye Bakanı ve ekonomist Yanis Varoufakis de yer alacak. Varoufakis, iktisat siyasetleri ve memleketler arası bağlantılar konusundaki derin bilgisiyle, Reinfeldt ise liderlik ve sürdürülebilir kalkınma bahislerinde geniş deneyimiyle doruğa katkı sağlayacak.

İki gün boyunca 14 panelin gerçekleşeceği Zirve’de bu yıl “Dijital Dönüşüme Öncülük Etmek”, “Yeni Küresel Nizamda Büyüme Fırsatları”, “Global İktisat İçin Yeni Bir Gelecek Arayışı”, “Sorumlu ve Hassas Liderlik”, “21’inci Yüzyıl İçin Sürdürülebilir İş Modelleri ve Stratejiler”, “Paris 2024 ve Sporun Gücü”, “Eğitimin Geleceği: Dijital Çağda Küresel Yetenekler Geliştirmek”, “Finansta Değişim Yaratan Yeni Teknolojiler ve Düzenlemeler”, “Zirvede Sohbetler”, “Gayrimenkulün Yarını: Yaşanabilir Kentler ve Yerler Planlamak”, “Liderlerin Gelecek Vizyonu: Yarının Şirketi için Yenilikçi Yaklaşımlar, Yatırımlar ve Hedefler”, “Yapay Zeka İş Dünyasını Nasıl Değiştirecek?”, “Girişimcilik: Yeni İşler, “Trendler ve Teknolojiler”, “Finansal Gülergeçerlik” üzere mevzu başlıklarında paneller yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir