İş Sanat Antik Sahne’nin “Ben Anadolu” Serüvenine İzleyiciden Yoğun İlgi


İş Sanat Antik Sahne’de “Ben Anadolu” oyunu, Patara ve Nysa Antik Kentleri’nin ardından Stratonikeia Antik Kenti’nde izleyicileriyle buluştu. Muğla’nın Yatağan ilçesinde yer alan Helenistik dönem kentlerinden Stratonikeia’da sahnelenen oyuna sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Yıldız Kenter’in unutulmaz performansıyla sahnelerin en çok izlenen oyunları arasında yer alan, “Ben Anadolu” yıllar sonra öğrencisi Ayça Bingöl tarafından yeniden hayata geçiriliyor. Oyunun yönetmen koltuğunda ise yine Kenter’in öğrencilerinden Görkem Yeltan oturuyor.

Trajedi ile komedinin iç içe geçtiği, antik çağlardan Kurtuluş Savaşı’na uzanan oyunda, Kibele’den Niobe’ye Kassandra’dan Theodora’ya Nilüfer Hatun’dan Hürrem Sultan’a masallarla, savaşlarla, doğayla Anadolu’nun farklı çağlarına tanıklık eden kadınların yaşam öyküsü, sanatçı Ayça Bingöl tarafından 16 karakterde anlatıldı. 

İş Sanat’ın “Antik Sahne” adıyla geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği etkinlik, antik kentlerin büyülü atmosferinin yanı sıra Ayça Bingöl’ün usta oyunculuğu ile buluşarak hafızalara kazındı. Farklı şehirlerdeki izleyicileriyle bir araya gelmeye devam eden İş Sanat, “Ben Anadolu” ile antik kentlerdeki serüvenine devam edecek.

Yaz boyu izleyicileriyle sürpriz projelerini buluşturmaya devam eden İş Sanat’ın etkinlikleri için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir