İBB Duyurdu! Bayram’da Toplu Taşıma Ücretsiz!

Türkiye ve İstanbul, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kapsayan 3,5 günlük Ramazan Bayramı tatiline hazırlanırken, İBB’den yapılan açıklamaya nazaran, 21-22 Nisan ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kapsayan 3 günlük tatilde, şahsileştirilmiş İstanbulkart kullanan İstanbullulara toplu ulaşım fiyatsız hizmet verecek.

İETT, otobüs sınırları ile metrobüste tatilin birinci 2 günü cumartesi günü planına nazaran sefer düzenleyecek. 23 Nisan günü ise pazar günü tarifesi uygulanacak. Üç gün boyunca garajlarda yedek otobüs ve sürücü bulundurulacak.

Gerekli olduğu hallerde ek seferlerle yolcu yoğunluğuna müdahale edilecek. İnançlı ve konforlu seyahat sağlanması açısından araç ve sürücü yetkinliği denetimleri aralıksız devam edecek. Yolcu mağduriyeti oluşmaması için, güzergâh ve durak alanlarında da denetimler sağlanacak.

METROLAR 24 SAAT ÇALIŞACAK

Metro İstanbul bayram boyunca işletmesini yaptığı 18 hatta günlük toplam 16.588 sefer gerçekleştirecek. Gece Metrosu; M1, M2, M4, M5, M6 ve M7 metro sınırlarında 21 Nisan Cuma gününden 23 Nisan gece yarısına kadar seferler aralıksız devam edecek.

Ayrıca; M3 Kirazlı-Kayaşehir Merkez Metrosu, M9 Bahariye-Olimpiyat Metrosu, T4 Topkapı-Mescid-i Selam Tramvayı, T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvayı, F1 Taksim-Kabataş Füniküleri ile F4 Boğaziçi Ü./Hisarüstü-Aşiyan Füniküleri seferlerine 01.00’e kadar devam edecek. T1 Kabataş-Bağcılar, M8 Bostancı-Dudullu-Parseller, T3 Kadıköy-Moda, TF1 Maçka-Taşkışla ve TF2 Eyüp-Piyer Loti sınırlarında seferler olağan saatinde sona erecek.Şehir Hatları’nda ise 21-31 Nisan tarihleri ortasında Pazar/Resmi Tatil günleri tarifesi uygulanacak. Sırf cuma ve cumartesi günleri yapılan Kadikoy-Karakoy-Beşiktaş gece seferleri, 21-22 Nisan gecesi ve 22-23 Nisan gecesi de yapılacak. Tekrar yolcu yoğunluğuna nazaran gerekli hallerde ek seferler konulacak.Toplu ulaşımda sunulan İBB WiFi hizmeti de bayram mühletince aksamandan devam ettirilecek. İ

SBAK takımları de trafik sinyalizasyon bakım tamirat, kamera, eds, taşınabilir eds, tünel eds denetim merkezi, raylı sistem turnikeleri üzere tüm ulaşım teknolojilerin 3 gün boyunca aksamada hizmet vermeye devam etmesini sağlayacak.İstanbul Ulaşım’ye bağlı turistik otobüsler (BusForUs) de 12 durak ortası (Sultanahmet, Eminönü, Karaköy, Galataport, Dolmabahçe Sarayı, Deniz Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Beşiktaş Çarşı, Taksim Meydanı, Şişhane, Mısır Çarşısı) ulaşım hizmeti vermeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir