Her burcun bir gezi anlayışı var. Sizin burcunuza göre gezmekten hoşlandığınız yerler hangileri? Burçlara göre seyahat rotaları

Yaz tatilinde ya da hafta sonu için bir seyahat planı yaptığınızda farklı seçenekler ortasında kararsız kalabilirsiniz. Nereye, nasıl ve ne vakit gidileceğine karar verirken dikkat ettiğiniz bütçe ve doğal hoşluklara bir de astrolojik zevkler dahil oluyor. Gezegenler, Güneş ve daha pek çok faktör ile hayatımıza taraf veren burçlar, seyahat planlarını yaparken de kullanılabilir. Pekala hangi burçla nereye gidilmeli? Hangi burcun seyahat rotasında kesinlikle bu yerler olmalı?

Hangi burç nereye gitmeli?

Koç

Koç burçları, maceraperesttir. Onlar için tatil ve seyahat demek, hareketli anlarla dolu bir seyahat programı demek. Bunun için safari, kamp, karavan tatilleri ya da tabiatta daha sık vakit geçirecekleri cinsler deneyebilirler. Afrika ülkeleri ya da Türkiye’nin farklı coğrafyalarındaki yaylalar seyahat için uygun yerlerden olabilir.

Boğa

Boğa burçları, keyiflerine düşkün oldukları için tatil seçimlerini buna nazaran yapmalılar. Tatile çıkmadan evvel gidecekleri yer hakkında her şeyi öğrenmeyi istemeleri de burçlarından ötürü. Ansızın ortaya çıkacak bir seyahat onlara nazaran değil. Mevsime uygun olarak müze ve sanat ziyaretlerinin yapılabileceği İtalya, İstanbul, Paris üzere yerlerden hoşlanabilirler.

İkizler

İkizler burcu, her duruma çok süratli ayak uydururlar. Bu yüzden tek bir rotada ilerlemeyi tercih etmezler. Değişen ruh durumlarına nazaran birden fazla lokasyona gidebilecekleri bir çeşit onları yansıtacaktır. Karadeniz tipi ya da Likya Yolu üzere çeşitler onlar için uygun olabilir.

Yengeç

Yengeç burçları, evcildir ve konutlarından, yuvalarından çok da uzaklaşmadan tatil yapmak onlara nazarandır. Tatillerini, sevdikleri ile birlikte geçirmek hoş gelebilir. Sevdikleriyle romantik bir tatil yapmaktan hoşlanacakları için Paris, Venedik, Roma üzere kentlere gidebilirler.

Aslan

Aslan burçları, başkan kişiliklerini seyahatte de gösterirler. Tatillerinde de biraz fark yaratmak isterler. Beş yıldızlı ya da daha yüksek oteller, büyük ve gösterişli alışveriş merkezlerinin olduğu noktaları severler. Dubai, Londra, New York üzere yerler onlar için uygun olabilir.

Başak

Başak burçları, itimat duyabilecekleri ortamlarda gezmeyi severler. Seyahatlerini planlarken genelde buna dikkat ederler. Nizamlı ve bilindik yerlerde gezmek tam da onlara nazaran bir davranış. Rahat bir tatil için Japonya’yı ya da cennetten manzaralarıyla Akdeniz’i tercih edebilirler.

Terazi

Terazi burçları anı biriktirebilecekleri ve kalabalık kümeler halinde gezecekleri tatilleri severler. Otel tatili yapabilecekleri ya da tarihi yerleri dolaşacakları yerlerde dolaşmak onlarda terapi tesiri yaratır. Türkiye’de Efes, Göbeklitepe ya da Yunanistan’da Atina üzere yerler onlar için uygun olabilir.

Akrep

Akrep burçları, sırları ve bilinmeyenleri sevdikleri için seyahat planları da buna uygundur. Bu yüzden tatil için seçecekleri lokasyonlar da gizemlidir. Tarihi geçmişi ve mimarisiyle öne çıkan Fransa, Almanya, Avusturya, Rusya üzere yerler Akrep burçları için uygun olabilir.

Yay

Yay burçları sessizliği, sakinliği, dinginliği severler. Gittikleri yerlerde da sakin bir tatil geçirmek isterler. Bu yüzden de Yaylar için tabiatta olabilecekleri Uludağ, Ilgaz, Abant üzere yerler daha uygun olabilir.

Oğlak

Oğlak burçları, tatil tertiplerinde da başlarına buyruktur. Bu yüzden muhakkak tiplerin standart kuralları altında kalamaz, kendi programlarını çizerler. Otomobillerine atlayıp yola çıkmayı ve belirledikleri rotada tatil yapmayı severler. Karadeniz ya da Ege cinslerinin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan seyahatleri onlar için uygun olabilir.

Kova

Kova burçları, genel prestijiyle yenilik severler. Bu yüzden yeni yerler, teknolojiler ve yeni kurulmuş yerlere gitmekten hoşlanırlar. Kova burçları için Hong Kong, Tokyo ya da Seul üzere yerler uygun olabilir.

Balık

Balık burçları, sakinlik severler. Bu nedenle kalabalığın az olduğu, başlarını dinleyebilecekleri ve ruhlarını rahatlatabilecekleri yerleri gezmek tam da onlara nazaran bir davranış olacaktır. Tabiatın keyfine varabilecekleri Ege kıyıları ya da yoğunluğun az olduğu Avrupa kentlerinin sokakları seyahat rotalarına ekleyebilecekleri yerler olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir