Hakkari’de kayıp Alzheimer hastası aranıyor

Yüksekova ilçesine bağlı Dize Mahallesi’nde oturan Alzheimer hastası Neciba Yücedağ, dün öğlen saatlerinde konutundan çıktı. Geri dönmeyen ve haber de alınamayan Yücedağ’ın kaybolduğundan endişelenen yakınları, jandarma ve polise başvurdu.

Yücedağ ailesi ve yakınları, mahalleli ile birlikte gece sokaklarda el fenerleriyle Alzheimer hastası bayanı aradı fakat bulamadı. Jandarma ve polis grupları de Neciba Yücedağ için arama çalışması başlattı.

GİTMEDİĞİMİZ, SORMADIĞIMIZ YER KALMADI”

Annesini her yerde arayan Osman Yücedağ, “Komşularımızla birlikte dünden beri annemi arıyoruz. Gitmediğimiz, sormadığımız yer kalmadı lakin annemin izine rastlamadık. Durumu jandarma ve polise de bildirdik. Bugün de sabah saatlerinde ilçenin tamamında inşaat ve çalıların ortasında aramaya çalışıyoruz. Annemi bulanların bize haber vermelerini istiyoruz” dedi.

ARAMALARA AFAD DESTEĞİ

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, yakınlarının dünden beri haber alamadığı, kayıp Alzheimer hastası Neciba Yücedağ (67) için sürdürülen arama çalışmalarına, jandarma ve polisin yanı sıra AFAD ve Yüksekova Belediyesi zabıta grupları de katıldı. 

Dün akşamdan beri mahallelinin de katıldığı çalışmalarda annesini arayan Osman Yücedağ, “Komşularımızla birlikte dünden beri annemi arıyoruz. Gitmediğimiz yer kalmadı. Şu ana kadar bir ize rastlamadık. Bulanlar insanlık namına bize haber versinler” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir