Gizemli bir kutu da Thodex’in kurucusu Fatih Özer’le birlikte Türkiye’ye getirildi

ARNAVUTLUK’un iade ettiği kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, tarifeli uçakla saat 10.10’da sıralarında İstanbul’a getirildi. Özer’e ilişkin laptop ve cep telefonu ile dijital malzemelerin olduğu bir kutu, uçağa giren polis takımları tarafından özel olarak teslim alındı. Laptop ve dijital materyallerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce özel bir grup tarafından inceleneceği öğrenildi.

Arnavutluk’ta firari olarak yakalanan ve hakkında Türkiye’ye iade kararı verilen Faruk Fatih Özer, başşehir Tiran’a giden İnterpol dairesinden özel bir grup tarafından teslim alındı. Faruk Fatih Özer’in bulunduğu Air Albania Havayolları’nın ZB1001 sefer sayılı Tiran uçağı, 10.10’da İstanbul Havalimanı’na indi.

DİKKAT ÇEKEN KUTU

Bu sırada uçağın yanaşacağı park durumunda polis takımları güvenlik tedbiri aldı. Uçağın art kapısından içeri giren polislerin, evvel Özer’e ilişkin olduğu belirtilen; içinde laptop, cep telefonu ve dijital gereçlerin bulunduğu özel kutuyu teslim alması dikkat çekti.

DİJİTAL MALZEMELER SİBER KABAHATLERLE ÇABA TAKIMLARINCA İNCELENECEK

Dava belgesine gireceği belirtilen laptop ile dijital materyallerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce inceleneceği öğrenildi.

ÖZER UÇAĞIN ART KAPISINDAN İNDİRİLDİ

Faruk Fatih Özer’in giysi eşyalarının bulunduğu bir naylon poşet de yeniden polis tarafından uçaktan alındı. Uçağın art kapısından indirilen Özer’in ellerinin kelepçeli olduğu görüldü. Birinci olarak D Terminaline getirilen Özer, buradaki pasaport süreçlerinin akabinde yeniden güvenlik tedbirleri altında polis aracına bindirilerek İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne getirildi. “Adli Tabip’likte sıhhat denetiminden geçirilen Thodex’in kurucusu Özer ve beraberindeki polisler, buradan yürüyerek Emniyet Şube Müdürlüğü’ne geçti. Özer’i görmeye gelen iki avukatı da Emniyette hazır bulundu.

İstanbul Havalimanı’ndaki süreçlerin akabinde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü gruplarınca teslim alınan Özer, saat 12.30 sıralarında Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir