Eski sevgilisinin çıplak fotoğraflarını ailesine gönderip bıçakladı, istenen ceza belli oldu

Olay, 2022 yılının Temmuz ayında meydana geldi. Sevgili olan E.T.K. ile Batuhan Nasuhoğlu ayrıldı.

İddiaya nazaran ayrılığı kaldıramayan Nasuhoğlu eski sevgilisinin anne, dayı, dede ve anneannesine, E.T.K.’nin çıplak fotoğraflarını göndererek, tehdit iletileri yazdı. Nasuhoğlu, bildirilerde artık gözünün döndüğünü ve aldatıldığını sav etti.

Daha sonra kentten gideceği için E.T.K. ile son kere görüşmeyi talep eden Nasuhoğlu, Çaycuma ilçesinde buluştuktan sonra eski sevgilisiyle barışmak istedi.

E.T.K., barışmak istemeyince Batuhan Nasuhoğlu, sırt çantasından çıkardığı bıçak ile genç kıza gerisinden koşarak saldırdı. Bıçağı evvel E.T.K.’nin boynuna dayayıp akabinde vücuduna darbeler savuran Nasuhoğlu, genç kızın çığlıklarını duyan etraftakilerin müdahale etmesiyle koşarak uzaklaştı.

KEMİK KIRIKLARI DA OLUŞTU

Aldığı bıçak darbeleriyle yere düşen E.T.K. ambulansla hastaneye kaldırıldı. Boynunda kesi izi, kolunda sağ göğüs altında, karnında ve kasıklarından 4 sefer bıçaklanan genç kızın bedeninde kemik kırıkları da meydana geldi. Kaçan saldırgan ise polis gruplarınca yakalandıktan sonra tutuklandı.

Genç kız, hastanede bir müddet tedavisinin akabinde taburcu oldu. Nasuhoğlu hakkında ‘kadına karşı taammüden öldürmeye teşebbüs ve özel hayatın kapalılığını ifşa suretiyle ihlal etme’ kabahatlerinden 25 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı. Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Batuhan Nasuhoğlu, yaralanan E.T.K. ile taraf avukatları hazır bulundu.

E.T.K.’nin uygunsuz fotoğraflarının gönderildiği dayısı N.K. şahit olarak dinlendi. Kendisine yeğeni hakkında hakaret içeren bildirilerle birlikte 13 tane fotoğraf geldiğini söyleyen N.K., “Çocuğu tanımıyordum aslında. Bıçaklamadan evvel. Yeğenimin uygunsuz fotoğraflarını attı. Çıplak imajlarını attı. Kim olduğunu sorduğumda ‘Benim kim olduğum kıymetli değil’ dedi. Aradım açmadı. 13 tane müstehcen fotoğraf geldi. Görünce şaşırdım.” dedi.

TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Söz verilen sanık, “Benim okulum var, askerliğim var. Ailem sıkıntı durumda tahliyemi talep ediyorum.” sözlerini kullandı. Sanığın avukatı da, “Tanık beyanlarındaki aleyhe konuları kabul etmiyoruz. Çaycuma’ya gidişlerinde mağdurun talebi olduğu, birlikte gezdikleri ve o an sevgili oldukları muhakkaktır. O an müvekkilimin öldürme kastı olmadığı açıktır. Cürüm vasfının değişme ihtimali de göz önüne alınarak müvekkilin tahliyesini talep ederiz” diye konuştu.

MAHKEMEDE AĞLADI

Bu sırada izleyici kısmında oturan dayı N.K. sanık avukatına hitaben, “Aynı olaylar inşallah senin çocuklarının da başına gelir.” dedi. E.T.K. ise gerginliğin yükselmesiyle birlikte salonda ağlamaya başladı. Mahkeme heyeti, E.T.K.’nin yaralarıyla ilgili kati rapor alınması için İsimli Tıp Kurumu’na sevk edilerek, yaraların farklı başka ve bütünüyle öldürücü nitelikle olup olmadığının değerlendirilmesini istedi.

Uzman raporuna nazaran birden fazla ve çeşitli halde yaralanma olması sebebiyle ve şimdi kati rapor alınmadığı için sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir