Dünya Markası Erciyes, İskandinav ülkelerini ağırlayacak

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Erciyes A.Ş. tarafından işletilen dağcılık ve kış sporları alanında 112 kilometrelik 41 kayak pisti ve 19 mekanik tesisi ile dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi, tüm dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor.

Yapılan küresel tanıtım ve pazarlama çalışmaları sonucunda Rusya, Ukrayna, Polonya ve gerisinden Çek Cumhuriyeti başta olmak üzere dünyanın her yerinden on binlerce yabancı turist ağırlayan Erciyes, artık de İskandinav ülkelerinden turistleri ağırlayacak.

Danimarka, Norveç, İsveç ve Finlandiya’da spor ve kayak turizmi alanında faaliyet gösteren ‘Apollo Sports’ yöneticileri, geçtiğimiz hafta Erciyes’e gelerek kayak merkezi ile ilgili incelemelerde bulundu.

Turizm profesyonellerine Erciyes ile ilgili geniş bir sunum yapılarak ayrıntılı bilgiler verildi. Ayrıyeten 6 bin yıllık tarihi geçmişi ile birçok medeniyete mesken sahipliği yapan Kayseri’nin tarihi ve alışılmış hoşluklarının yanında kente 1 saatlik aralıkta bulunan Kapadokya tanıtıldı. Yabancı operatör yetkilileri daha sonra dağda bulunan tesisleri ve yüksek irtifa kamp merkezini gezdi ve kayak yapma imkânı elde etti.

Bu ziyaretin akabinde Erciyes’e tekrar gelen operatör yetkilileri, Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunan oteller ile muahede imzalayarak Kayseri ve Kapadokya ile kültür ve tarih, Erciyes’te ise kayak boyutunu bir ortada sunacak olan tatil paketleri hazırladı. Gelecek dönem prestiji ile İskandinav ülkelerinden turistler Erciyes’e gelmeye başlayacak.

“KAYSERİ ERCİYES’E KUZEY ÜLKELERİNDEN KONUKLARIMIZI BURAYA GETİRMEYİ PLANLIYORUZ”

Erciyes ziyaretinde konuşan Apollo Sports yöneticisi Janis Frangiskos, “Türkiye’de bu bölgede olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Kayseri Erciyes’e gelecek dönem kuzey ülkelerinden konuklarımızı getirmeyi planlıyoruz. Çok hoş bir destinasyon, dağın her yerini deneyimledim, teleferikleri ve pistleri gördüm. Aileler için herkes için her şeyi, her imkânı bulabilirsiniz. ‘Kültür Kayağı’ olarak isimlendirdiğiniz konsept Erciyes ve Kapadokya’yı birbirine çok âlâ bağlamış, çok yeterli ahenk sağlamış” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir