Diyarbakır annelerine 29 Ekim’de bir aile daha katıldı

Dağa kaçırılan çocukları için HDP vilayet binası önünde oturma aksiyonu yapan Diyarbakır anneleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hasebiyle üzerinde Türk bayrağı bulunan balon uçurdu.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma hareketi 1153’üncü gününde sürüyor.

Evlat nöbeti tutan anne ve babalar, HDP vilayet binası önünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle üzerinde Türk bayrağı bulunan balonları uçurdu.

Aileler ismine açıklama yapan Süleyman Aydın, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, evlat çabalarının kararlı bir halde devam ettiğini söyledi.

Sonuna kadar çocukları için çabayı sürdüreceklerini tabir eden Aydın, “Evlat nöbeti tutan anne ve babalar olarak tüm Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Türk bayraklı balonlarımızı evlatlarımız ve Cumhuriyet Bayramı’mız için göklere uçuruyoruz.” tabirlerini kullandı.

OTURMA AKSİYONUNA BİR AİLE DAHA KATILDI

Bu ortada, Diyarbakır’dan Sefer Karakaş da 7 yıl evvel 20 yaşındayken kandırılarak dağa götürülen oğlu Mehmet için oturma hareketine dahil oldu. Karakaş ile evlat nöbetine katılan aile sayısı 319’a yükseldi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir