Demirtaş: Anayasa Mahkemesi yargı eliyle siyasi kumpasların parçası gibi davranıyor, yargıda güvenilir tek bir merci bile kalmadı

Edirne Cezaevi’nde tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, istinaf tarafından 41 günde onanan belgesinin 1216 gündür Anayasa Mahkemesi’nde beklediğinin altını çizerek, “Yargıda emniyetli tek bir merci bile kalmadı” değerlendirmesini yaptı. Demirtaş, “Siyasi davaların hepsi, halk iradesine karşı örgütlü darbe suçudur” kanısını lisana getirdi.

Demirtaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İstinaf Mahkemesinde 41 günde jet süratiyle onanan belgem tam 1.216 gündür, Kobani Kumpas Davası haksız tutuklama müracaatım ise tam 1.140 gündür Anayasa Mahkemesinin önünde bekliyor.Anayasa Mahkemesi bu formda yaparak yargı eliyle siyasi kumpasların kesimi üzere davranıyor. Yargıda sağlam tek bir merci bile kalmadı. Bugün yaşanan tüm krizlerin en büyük hatası ve vebali, iktidarla birlikte yargı kurumundadır. Siyasi davaların hepsi, halk iradesine karşı örgütlü darbe kabahatidir. Bu hatalara bulaşan herkes, yeniden yargı önünde bir gün hesap verecektir. Bu doğrultuda, siyasi ve tüzel çabamızı sonuç alıncaya kadar sürdüreceğiz.” sözünü kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir