Bursalı’nın Türkmenistan’daki fabrikasında üretim başladı


BURSA (İGFA) – Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, Türkmenistan’daki fabrikasında üretime başladı.

Bursalı İcra Kurulu Lideri Alper Bursalı, Türkmenistan’da yabancı birinci özel yabancı ortaklı iplik ve havlu üretim tesisini kurarak bir prensip imza atmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Yanlışsız maksat kitlelere ulaşarak global bir marka olma maksadıyla yol aldıklarını tabir eden Bursalı, “Küresel büyüme stratejimiz doğrultusunda yurt dışında kıymetli bir yatırımı hayata geçirdik. Dünya süratle değişiyor ve biz de bu değişime ayak uyduruyoruz. Jeopolitik avantajlardan yararlanabilmek ismine rotamızı yurt dışına çevirdik ve ülkemizde elde ettiğimiz muvaffakiyete bir Türk markası olarak yurt dışında da ulaşmak istiyoruz. İhracat operasyonumuzu daha da geliştirmek ve büyütmek üzerine stratejiler geliştiriyoruz” dedi.

YILLIK 12 BİN TON İPLİK ÜRETİM VE BÜKÜM KAPASİTESİ

Bursalı, fabrikada öncelikle iplik üretim ve büküm tesisi ile kumaş ve iplik boyahanenin faaliyete başladığını kaydetti. Akabinde kumaş ve iplik boyama, havlu dokuma, havlu konfeksiyon tesisinin faaliyete alınacağını söz eden Bursalı, “Türkmenistan’daki fabrikamızda yıllık 12 bin ton iplik üretim, büküm ve boya kapasitesi ile yıllık 10 bin ton havlu dokuma ve konfeksiyon kapasitesi olacak. Burada yaklaşık 1.000 kişilik istihdam sağlayacağız. Entegre üretim tesisimizin iplik kısmı faaliyete geçti” diye konuştu.

Türkmenistan’da tertip yapılarını güçlendirmek ve mevcut pazarlardaki operasyonlarını daha verimli ve karlı hale getirebilmek ismine çalışmalarını orta vermeden sürdüreceklerini lisana getiren Bursalı, eser ve projeleri ile fark yaratmaya devam edeceklerini de kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir