Bursa’da uçak kazası! Son görüntüleri ortaya çıktı

Hava taşıtı, saat 15.01 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santrali bahçesine düşmüş, olayda işadamı pilot Hakan Köksal (54) ve yanındaki hoşluk uzmanı yolcu Burcu Sağlam (22) hayatını kaybetmişti. Uçak düşmeden evvel Burcu Sağlam’ın kendisini ve çevreyi çektiği son manzarası ortaya çıktı.

DÜŞEN UÇAĞIN BURSA’DAN KALKIŞ YAPTIĞI ANLAR KAMERADA

Bursa’da Ovaakça Doğal Gaz Çevrim Santrali’nin toprağındaki ormana düşen TC-UHY Bristell B23 tipi tek motorlu uçağın, Bursa Yunuseli Havalimanı’ndan kalkış yaptığı anlara ait güvenlik kamerası imajları ortaya çıktı. Saat 13.15’te motor denetimi yapılan uçağın, saat 13.30’da pist başı yaparak Sakarya’nın Pamukova ilçesine gitmek üzere kalkış yaptığı belirtildi.

BURSA’YA DÖNERKEN KAZA GERÇEKLEŞTİ

Hobi hedefli olarak, Asya Havacılık bünyesine kayıtlı kendisine ilişkin olan TC-UHY kuyruk numaralı özel uçağıyla uçuş yapan Hakan Köksal, evvel Bursa Yunuseli Havalimanı’ndan kalkış yaparak Pamukova’ya gitti. Daha sonra ise Pamukova’dan Bursa’ya dönmek üzere havalandıktan yaklaşık yarım saat sonra uçak düştü. Uçağın birinci belirlemelere nazaran ağır sis nedeniyle hava muhalefetine bağlı olarak düştüğü belirtildi.

Kazada hayatını kaybeden Yunuseli Sportif Havacılık Dernek Başkanı pilot Hakan Köksal’ın Çalı Mahallesi’nde bir yedek kesim firmasının sahibi olduğu, Burcu Sağlam’ın ise hoşluk uzmanı olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir