Böyle protesto görülmedi! Türk ve Polonya genç takımları son 5 dakika maçı bıraktı

Sırbistan’ın Niş kentinde başlayan 2023 FIBA U18 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda B Grubu’nda yer alan Ulusal Ekibimiz birinci maçında Polonya’yı 78-63 mağlup ederken müsabakaya son 5 dakikada iki grubun ortaklaşa gerçekleştirdiği protesto damga vurdu. Mika Antic Spor Salonu’nun yeri ağır yağışa bağlı tavandan damlayan sular ve makus havalandırma nedeniyle kayganlaşınca iki ekip da sıkıntı anlar yaşadı. Maç boyunca çok sayıda oyuncu kayıp düştü.

O ANKİ SKORU KABUL ETTİLER

Bir oyuncumuzun sakatlanarak sedyeyle çıkmasının akabinde bitime 5 dakika kala Polonya süratli atağında Jakub Szumert kayıp düşerek kolunu berbat halde sakatlandı. İki kadronun teknik grupları bir ortaya gelerek durumu protesto etmek için maça devam etmeme kararı aldı. Lakin mümkün bir cezanın önüne de geçmek için o anki skorda (78-63) mutabık kalındı. Kalan 5 dakikalık kısımda iki grup sırasıyla hamle müddetlerini doldurdu lakin şut bile çekmediler.

SONRAKİ MAÇ YENİDEN DE OYNANDI

Tribünlerde yer alan az sayıda seyirci de alkışlarla gruplara dayanak verdiler. Ay yıldızlılarda Emre Tunca 21 sayı, 7 ribaund, 5 asist, 3 top çalma ile yıldızlaşırken, Özgür Cengiz 16 sayı, 7 ribaund, 6 asist, 5 top çalma ve Mehmet Efe Demirel 15 sayı, 6 ribaund ile galibiyeti getiren öteki isimler oldular. Bu protestoya rağmen bir sonraki İsveç-Fransa müsabakası planlandığı üzere oynandı. 16 grubun katıldığı turnuvada Ulusal Kadromuzun kümesinde Almanya ve Hırvatistan da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir