Bina Kentsel Dönüşüme Girsin Diye Delik Deşik Etti: ‘Perde Betonları 5 Yerden Keserek Pencere Yaptı’

Büyükçekmece’de argümana nazaran 4 katlı binaya sahibi tarafından kentsel dönüşüme sokmak için ziyan verildi. Perde betonları kesilerek pencere ve kapı yapılan, hilti ile duvarları delindiği öne sürülen binanın sakinleri şikayetçi oldu. Suçlanan bina sahibi ise tadilat yapıldığını argüman etti.

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan 20 yıllık 4 katlı 10 daireli binada oturanlar huzursuz. Teze nazaran bina sahibi, kentsel dönüşüme sokmak için binaya ziyan verdi. Mantolama yapılacak gerekçesiyle dış cepheye delikler açıldı, binanın birçok yerinden karot örneği alındı ve perde betonlar kesildi. Huzursuz olan bina sakinleri şikayetçi oldu.

Binada oturan Minure Kule, “2005 yılında biz buradan 3 daire satın aldık fakat tapularımızı alamadık, hala bunun uğraşını veriyoruz. Mülk sahibi tapularımızı vermemek için kentsel dönüşüme başvurdu. Binaya içten ve dıştan çeşitli ziyanlar vererek, bizi buradan çıkarmak istiyor” dedi.

Diğer daire sakini Meryem Kule ise “Karot örneği almaya geldiler, gelen mühendisler her yeri delik deşik yaptılar. Geldiklerinde, ‘Abla bu bina çok sağlam’ dediler. Mülk sahibi burayı kentsel dönüşüme sokmak için bu türlü bir şeye başvuruyor. Perde betonları 5 yerden keserek pencere yaptı, ayrıyeten kapı açtı. Biz bu durum için türel süreçler yaptık aslında. Buradan yetkililere sesleniyorum, hatalıların ceza almasını istiyorum, binamız çok sağlam binamızın güçlendirilmesini istiyorum. Bu cinayete teşebbüstür. Biz binamızı bırakmak istemiyoruz, gidecek yerimiz yok. Benim mahkemem hala devam ediyor” Tabirlerini kullandı.

Bina sahibi Melek Asilsoy ise telefonla verdiği bilgide binada tadilat yapıldığını öne sürdü.

‘4 ay evvel mantolama yapacaktım ancak fiyatlar iki katına çıkınca yaptıramadım’ diyen Asilsoy bina sakinlerinin savlarını ise reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir