‘Basmane’nin Renkleri’ fotoğraf sergisi açıldı

Fotoğraf sanatkarı Aydan Özlü’nün “Basmane’nin Renkleri” fotoğraf standı İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde açıldı. İzmir’in Basmane semtinde yaşayan göçmenlerin fotoğraflarının da yer aldığı standın açılışına İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ve çok sayıda davetli katıldı.

“HEPİMİZ BAŞKA AYRI DEĞERLERİZ”

Serginin açılışında konuşan Aydan Özlü savaştan ve baskıdan kaçan insanların Basmane’de yeni umut arayışında olduğunu söyleyerek, “Hepsi İzmir’in, tahminen de kimilerine nazaran dünyanın merkezi Basmane’deydi. Her şeyden evvel insanız. Çok sıkıntı kurallar içerisinde olabiliriz. Fakat bu durumdan kendi uğraşımızla kurtulabiliriz. Basmane’de fotoğraf çekerken bunu aklımdan hiç çıkarmadım. Din, lisan, ırk ve meslek hiç kıymetli değil. Hepimiz farklı ayrı değerleriz” dedi.

“FARKINDALIK BARINDIRAN BİR ÇALIŞMA”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Özuslu da her fotoğrafın başka bir hikayesinin bulunduğunu belirterek, “Basmane hayatımızın bir gerçeği ve bu stantta buna ışık tutuyor. Bu değerli çalışma bize farklı bir gözle bakmamız gerektiğini öğretiyor. Birebir vakitte itiraz da ediyor. Bu yaşanan adaletsizliği, dramı sanat reddediyor. Umarım İzmirlilerin birçok bu sergiyi gezer, kıssasını dinler” diye konuştu. Fotoğraf standı 30 Ekim’e kadar gezilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir