Başkan Büyükgöz yetim ve öksüzleri unutmadı

KOCAELİ (İGFA) – Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz; Gebzeli yetim ve öksüz çocuklarla iftar programında bir ortaya geldi. Ağır ilgi gören iftar programına Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yanı sıra Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş, belediye lider yardımcıları, ünite müdürleri, ilçe protokolü mensupları, çeşitli kurum ve STK temsilcileri de katıldı.

RABBİMİZE ŞÜKÜR EDİYORUZ

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz yaptığı selamlama konuşmasında, “Böyle hoş bir akşamda iftarda buluştuk. Bayrama yaklaşıyoruz. Rabbimizden sıhhat sıhhat ve huzur içerisinde ailemize dostlarımızla sevdiklerimizle bayram yaşamayı diliyoruz. Değişik neden ve sebeplerle kaybettiklerimiz oluyor. Biz biliyoruz ki buyruk büyük yerden takdir rabbimizden. Nasıl dilerse o denli imtihan ediyor. Kayıplarımız için üzülüyoruz fakat biz biliyoruz ki rabbimizin hepimiz için tecelli ettiği bir saat var. Bir devridaim var. O yüzden hayat devam ediyor. Hayatı sürekli bir hüzün ortamına çeviremeyiz. Uğraş gerekir, gelecek kuşaklara ümit vadetmemiz gerekir. Bu akşam burada bir ortada olduğumuz için rabbimize şükrediyoruz” dedi.

TOPLUMUN ÖNCÜ AİLELERİSİNİZ

Başkan Büyükgöz’ün akabinde selamlama konuşması yapan Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, “Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ise, “Bugün yavrularına her türlü imkansızlığa karşın dört elle sarılan ve tüm gereksinimlerini gidermek için her türlü çabayı gösteren ailelerimizi davet ettik. Bugün ki davetimizde mesken sahipliği yapan pahalı belediye liderimize teşekkür ediyorum. Sizler her türlü takdir ve beğenin üzerinde her şeyi hak eden velilersiniz. Sizler toplumumuzun öncüsü ailelersiniz. Bu gayretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Programa katılan çocuklar ve yakınlarının masalarını tek tek dolaşan Lider Büyükgöz, davetliler ile sohbet etti. Program Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam ederek dualarla son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir