Bartın’da kamuya ait plaj 150 bin liraya ihaleye çıkarıldı

Bartın’ın Kurucaşile İlçesi’ne bağlı Kapısuyu Köyü’nde bulunan kamuya ilişkin plaj Kaymakamlık tarafından ihaleye çıkarıldı. Yaz aylarında fiyatsız olarak kullanılan alan on yıllığına kiraya verilmek istendi. Yıllık istenen kira bedeli ise 150 bin TL oldu.

Sözcü’den Meral Danyıldız’ın haberine nazaran ihale ilanı, Kaymakam Muhammed Ebrar Evsen imzasıyla duyuruldu. Kira bedelinin bir yıl için 150 bin TL olduğu belirtilen ihalede, iki yıllık kira bedeli de peşin istendi.

İhale ilanında yer alan bilgilere nazaran; ihale süreci 19 Haziran günü saat 11.00’de, Kaymakamlık Binası’nda gerçekleşecek. Kurucaşile Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale Komisyonu’nun huzurunda yapılacak.

100’E YAKIN İMZA TOPLANDI

Öte yandan Sözcü’ye konuşan Kapısuyu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Fırtına, konuya ait 100’e yakın imza topladıklarını söyledi. İptal edilmediği takdirde yargı yoluna gideceklerini belirten Fırtına, “Konuyla ilgili milletvekillerine de ulaştık. Onlarla görüşme halindeyiz. Burası bildiğiniz köy. Köyümüzün insanları katiyetle ihaleye çıkarılan bu plaja karşı. Bu bir pazarlık aracı olamaz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir