Barselona’da metro art arda iki gün sahte bomba alarmıyla boşaltıldı

Katalonya mahallî polis kaynaklarından basına yapılan açıklamalarda, Katalonya Meydanı metro istasyonunda vazifeli bir güvenlik çalışanının bugün mahallî saat ile 18.00’de (TSİ 19.00) kuşkulu bir paket ve yanındaki bir çöp kutusunda kablolar görmesinin ve saat sesi duymasının akabinde bomba alarmı verildiği bildirildi.

İstasyona gönderilen bomba imha takımlarının çalışmaları sonrasında, çöp kutusunda hiçbir risk taşımadığı belirtilen hırsız alarm sistemi bulunduğu ve verilen alarmın uydurma çıktığı kaydedildi.

Güvenlik sebebiyle boşaltılan metro istasyonunun ve seferlerin durdurulduğu kontaklı üç metro tren çizgisinin, yaklaşık 1,5 saat sonra tekrar açılıp olağana döndüğü duyuruldu.

Barselona’da dün öğlenden sonra yaşanan başka bir olayda, kentin en çok kullanılan çizgilerinden Katalonya Meydanı metro istasyonuna gelen bir trende bomba olduğuna dair isimsiz ihbar alınması üzerine istasyon ve etrafı boşaltılmış, geçersiz alarm olduğu anlaşılınca yaklaşık 20 dakika sonra seferlere tekrar başlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir