Bakan Akar: Pençe Kılıç Harekatı’nda 254 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Akar, Milli Savunma Bakanlığının 2023 yılı bütçesinin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmesinin tamamlanmasının akabinde çabucak Meclis’ten Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’ne geçti.

Beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever ile hudut çizgisindeki birliklerin kumandanları ile görüntü konferans toplantısı gerçekleştiren Akar, alandaki son duruma ait bilgi aldı, talimatlar verdi.

“254 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

Son periyodun en büyük, kapsamlı ve tesirli hava harekatı ile başlayan Pençe Kılıç Harekatı’nın muvaffakiyetle devam ettiğini tabir eden Akar, “Harekat, hava ve kara ateş takviye vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 471 amaç ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hale getirildi” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonlarının akabinde teröristlerin düzgünce köşeye sıkıştığına dikkati çeken Akar, “Teröristler alçakça sivil amaçlara saldırdılar. Bunları bir an evvel susturacağız. Benzerini geçmişte Kilis’te, Hatay’da, Reyhanlı’da yaşadık. Ne vakit hudutların ötesini temizledik bu hususta bir noktaya geldik” tabirlerini kullandı.

“TSK İLE OYUN OYNANMAYACAĞINI GÖRECEKLER”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle uğraştaki her başarılı operasyonunun akabinde olduğu üzere yeniden terör örgütü ile onun yurt içi ve dışındaki destekçilerinin, fitne-fesat odaklarının dezenformasyon yapmaya çalıştığına dikkati çeken Akar, şunları kaydetti:

“İftirayla fitneyle fesatla Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle çabadaki muvaffakiyetini gölgelemeye çalışıyorlar. Tekrar tabir ediyorum ki TSK’nın tek amacı teröristler ve teröristlere ilişkin yapılardır. Bizim rastgele bir etnik, dinî, mezhepsel kümeyle, Kürt, Arap kardeşlerimizle rastgele bir problemimiz yok. Bizim tek maksadımız var o da teröristler. Kim bunlar? PKK/YPG/PYD, DEAŞ kim varsa o. Teröristler için hesap vakti. Türk Silahlı Kuvvetleri ile oyun oynanmayacağını görecekler. Şehitlerimizin, hayatını kaybeden çocuklarımızın, öğretmenlerimizin, vatandaşlarımızın kanlarının her damlasının hesabını soracağız.”

Akar, teröristlerin adalete teslim olmaktan diğer çarelerinin olmadığını da kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir